Karakaş: Adana en az İstanbul kadar önemli”
Manşet Haber 17.01.2013 00:34:55 0

Karakaş: Adana en az İstanbul kadar önemli”

Karakaş: Adana en az İstanbul kadar önemli”

Adana(Ulus)--ercan_karakasCumhuriyet Halk Partisi PM Üyesi, eski bakanlardan, SODEV Onursal Başkanı Ercan Karakaş, Adana 6. Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Başkanlık Sistemi ve Türkiye” konulu toplantıya  katılmak için geldiği Adana’da CHP İl Binası’nı ziyaret etti.

CHP İl Başkanı Orhan Sümer, il yöneticileri, ilçe başkanları,  kadın ve gençlik kolları yönetici ve üyeleriyle bir araya gelen Karakaş, CHP için Adana’nın en az İstanbul ve Ankara kadar önemli olduğunu, önümüzdeki seçim sürecinde Adana’da önemli zaferler elde edeceklerinden şüphesi olmadığını açıkladı.

CHP İl Binası’nda partililerle sohbet eden Ercan Karakaş, AKP’nin başkanlık sistemine geçiş hazırlığı yapmasını eleştirerek, “Sanki Türkiye’de tam demokrasi var da bunu geliştirmek için başkanlık sistemini gündeme getiriyorlar. Ülkemiz bu konumdayken başkanlık sistemi bizi diktatörlüğe götürür. Bölgemizdeki bu tür otoriter rejimlerin demokrasiye dönüşü çok zor olur” dedi.

Adana’nın CHP için önemine de değinen Karakaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Partimiz için Adana; İstanbul ve Ankara kadar önemli. Türkiye’nin belli başlı yerleşim birimlerinden Adana’da, önümüzdeki seçim sürecinde başarılı olmak hayati önem taşıyor. Belediye ve genel seçimlerde Adana’da CHP’nin önemli başarılar kazanacağına inanıyorum. Bu; Türkiye genelindeki zaferlerle birleşince CHP için, ülkemizi yönetme ve hak ettiği konuma getirme olanağı ortaya çıkacaktır.”

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

40.4° / 25.6°