Kazada,  tarım işçilerinden 1’i öldü
Manşet Haber 1.11.2012 20:21:06 0

Kazada, tarım işçilerinden 1’i öldü

Kazada, tarım işçilerinden 1’i öldü

Adana(Ulus)-- Kamyon kasalarında veya minibüslerde topluca taşınan tarım işçileri yine kaza yaptı. Adana'da tarım işçilerini taşıyan midibüs, sürücüsü kadın olan belediye otobüsüne çarptı. Midibüsteki tarım işçilerinden sulama kanalına uçan bir kız çocuğu öldü, yeni evli bir kadın ise kayboldu. 28 kişi ise yaralandı. Yaralılardan 5'inin durumu ağır.
Karataş İlçesi'ndeki narenciye bahçelerine tarım işçisi götüren 42 yaşındaki Salih Demir yönetimindeki 01 NB 226 plakalı midibüs saat 05.30'de Levent Köprüsü üzerinde giderken Güldane Avluklu idaresindeki 01 B 834 plakalı belediye otobüsüne yandan çarptı.
1 ÖLÜ, 1 KAYIP
Çarpmanın etkisiyle midibüs, köprü üzerinde bulunan orta bariyerlere yıkıp durdu. Kazanın etkisiyle midibüsün camlarından ve kapısından fırlayan bazı tarım işçileri sulama kanalına uçtu.
Sulama kanalına düşen tarım işçilerinden 14 yaşındaki Mizgin Kuyumcu’nun cesedi yaklaşık bir kilometre uzaklıkta su altı polislerince bulundu. Kanalda kaybolduğu sanılan yeni evli 20 yaşındaki Elmas Eman’ın ise bulunması için çalışmalar sürdürülüyor. Kazada ayrıca 5'i ağır 28 işçi de yaralandı.
Yaralılar hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°