Kent Konseyinden Ak Parti’ye ziyaret
Manşet Haber 5.09.2012 18:02:13 0

Kent Konseyinden Ak Parti’ye ziyaret

Kent Konseyinden Ak Parti’ye ziyaret

Ak Parti İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, kadınların dayanışma içinde olmasının toplumsal gelişim ve sosyal devlet anlayışının her kesime yayılması açısından önemli olduğunu söyledi.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Çiğdem Akça, Yürütme Kurulu üyeleri Psikolog Zeynep Serap Baltacı, Kent Konseyi Kültür Sanat Sözcüsü Nilgün Ürün, Jeoloji Yüksek Mühendisi Aysun Aksu, Avukat Derya Göksuçukur, Avukat Şefika Ekizoğlu, Eğitimci Cavidan Gülnar Çeliğ ve İş Kadını Nihal Yelda Seçkin’den oluşan heyet, AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı’ya tanışma ziyareti gerçekleştirdi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ziyaeddin Yağcı, Kadınların dayanışma içinde olmasının toplumsal gelişim ve sosyal devlet anlayışının her kesime yayılması açısından önemli olduğunu söyledi.
Ziyaeddin Yağcı, “AK Parti, Kadına verdiği önemi; yönetimlere koyduğu kadın kotası, kurduğu Kadın Kolları İl ve İlçe Başkanlıkları ile ispatlamıştır. Şu an Adana’da ki belediye ve il genel meclislerinde toplam 10 kadın üyemiz bulunmaktadır. Bu sayı ise çok şükür en çok üye ile AK Parti’ye nasip olmuştur. Kadın meclisimize çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
Kadın Meclisi Başkanı Çiğdem Akça, yakın bir zaman önce yeni bir yönetim oluşturduklarını ve çalışmalara başladıklarını hatırlatarak, amaçları hakkında bilgi verdi.
Akça, kadına dair Avrupa Birliği normlarına uygun olarak çok kapsamlı yasalar yapıldığını, ancak uygulamada zaman zaman sıkıntılar yaşandığını belirterek, sonbahar döneminden itibaren kadınlara hakları ile ilgili bilgilendirmeler yapacaklarını ifade etti.
Düzenleyecekleri çeşitli etkinliklerle, yapacakları bilinçlendirme çalışmaları doğrultusunda hedeflerine ulaşmak istediklerini söyleyene Çiğdem Akça, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde ise Adanalı sanatçılardan oluşacak büyük bir konser düzenlemeyi planladıklarını bildirdi.
Ziyaret sırasında AK Parti Adana İl Yönetim Kurulu üyesi Ramazan Berçik’te hazır bulundu.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°