Adana’da Mimarlar Odası tarafından düzenlenen 21. Geleneksel Mimar Sinan Resim Yarışması sonuçlandı.Mimarlar Odası Adana Şubesi’nden yapılan açıklamaya göre, Mimar Sinan'ın 425. Anma Yılı nedeniyle ilkokul öğrencilerine sanat ürünlerini ortaya koyma fırsatı vererek, güzel sanatlara ilgiyi arttırmak amacıyla
'KENT VE YAŞAM” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler belli oldu.
Ressamlar Derneğinden Ali Raşit Karakılıç, Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Öğretmeni Birnur Erdaldemir, ATO Anadolu Lisesi’nden Resim Öğretmeni Nihat Aydın, mimar Bahattin Şahin ve Mimar Çiğdem Taner’den oluşan jüri Mimar Sinan Resim Yarışmasına katılan ürünleri 1., 2, 3, ve 4.ncü sınıflar ayrı, 5., 6. 7. Ve 8.nci sınıflar ayrı kategoride değerlendirmeye aldı. Yarışma, jüri üyeleri tarafından yapılan çalışma sonunda sonuçları şöyle açıkladı:
Ö D Ü L L E R1. - 2. - 3.ve 4. SINIF ÖDÜLLER
ÖDÜL |
Y. EREN TAŞDEMİR |
FATİH MEHMET İLKOKULU |
1-B |
ÖDÜL |
BERFİN MAVRUK |
ÖZEL ADANA İLKOKULU |
3-B |
ÖDÜL |
KEMAL ARDA BEKAROĞLU |
ÖZEL ÇUKUROVA BİLFEN İLKOKULU |
4-D |
ÖDÜL |
ELİF YAREN ŞAHBAZ |
ÖZEL ÇUKUROVA BİLFEN İLKOKULU |
4-C |
ÖDÜL |
SUDE GÜL DİLBAZ |
MERYEM ABDURRAHİM GİZER İLKOKULU |
2-B |
1. – 2. – 3. ve 4. SINIF MANSİYONLAR_
MANSİYON |
İDİL BADE ULUDAĞ |
ÖZEL ÇUKUROVA BİLFEN İLKOKULU |
3-E |
MANSİYON |
İDİL TALAŞ |
ÖZEL ÇUKUROVA BİLFEN İLKOKULU |
2-B |
MANSİYON |
ATABERK TALO |
ÖZEL ÇUKUROVA BİLFEN İLKOKULU |
3-E |
MANSİYON |
ELİFNAZ DARANAK |
MERYEM ABDURRAHİM GİZER İLKOKULU |
1-B |
MANSİYON |
ERAY AĞA |
MEHMET AKİF İLKOKULU |
4-F |
5. - 6.- 7. ve 8. SINIF ÖDÜLLER
ÖDÜL |
ALPER EMİLİ |
KILIÇARSLAN ORTAOKULU |
5-H |
ÖDÜL |
SELİM KÖSE |
VELİ YAVUZ ORTAOKULU |
5-B |
ÖDÜL |
PELİN SAKALLI |
ÖZEL ADANA ORTAOKULU |
7-A |
ÖDÜL |
CAN ÖZDEMİR |
MERYEM MEHMET KAYHAN ORTAOKULU |
7-A |
ÖDÜL |
YUNUS HACI KERİMOĞLU |
EMİNE TÜRKAN İKİZ ORTAOKULU |
6-A |
5. - 6. - 7. ve 8. SINIF MANSİYONLAR_
MANSİYON |
BEYZANUR YENİCE |
YAVUZLAR ORTAOKULU |
6-D |
MANSİYON |
ESRA SERBEST |
MERYEM ABDURRAHİM GİZER ORTAOKULU |
8-F |
MANSİYON |
İLAYDA İSTANBULLU |
CELALETTİN SAYHAN ORTAOKULU |
6-A |
MANSİYON |
KÜBRA BUĞUR |
BİLGE KAĞAN ORTAOKULU |
7-A |
MANSİYON |
MERVE BARİK |
MERYEM ABDURRAHİM GİZER ORTAOKULU |
5-B |
JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ_
MANSİYON |
SUDEM FİLHAK |
SEMİHA YÜCEL AKDEĞİRMEN İLKOKULU |
3-B |
MANSİYON |
GAMZE GÜL KAYA |
MEHMET ADİL İKİZ ORTAOKULU |
5-D |
MANSİYON |
MİNE SEYHAN |
YAVUZLAR ORTAOKULU |
5-B |
MANSİYON |
BEREN ACAR |
ÖZEL ADANA İLKOKULU |
3-A |
MANSİYON |
FULYA TUANA SUAKITIR |
ÖZEL AKDENİZ İLKOKULU |
1-B |
MANSİYON |
ÖYKÜ NAYİR |
ÖZEL ÇUKUROVA BİLFEN İLKOKULU |
3-H |
MANSİYON |
ECE ÖZGÖREN |
ÖZEL GÜNDOĞDU İLKOKULU |
3-A |
MANSİYON |
MELİH AĞÇALICA |
KILIÇARSLAN ORTAOKULU |
5-H |
MANSİYON |
ÖZGE KARACAN |
CELALETTİN SAYHAN ORTAOKULU |
5-D |
MANSİYON |
AHUSU ALTUNKAN |
ÖZEL GÜNDOĞDU İLKOKULU |
3-A |