Kibar’a Kalpak
Manşet Haber 29.10.2012 12:32:53 0

Kibar’a Kalpak

Kibar’a Kalpak

Adana(Ulus)--Uluslararası Kırgızistan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Asylbek A. Aidaraliev ve Uluslararası İlişkiler Rektör Yardımcısı Taken Akylbekova, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı ziyaret etti.

İki kurum arasında kültür ve eğitim alanlarında protokol imzalandı. İmza töreninde Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyhan Tükel, Prof. Dr. Yaşare Aktaş Arnas, Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Faruk Yıldırım hazır bulundu.

Ziyarette, özellikle öğrenci ve öğretim üyesi değişimi olmak üzere lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde karşılıklı olarak işbirliğinin yapılması, mevcut bilgi ve birikimlerinin paylaşımı konusunda mutabakata varıldı.

Tıp, hukuk, mühendislik, iktisadi idari bilimler, iletişim ve eğitim fakülteleri olmak üzere birçok alanda işbirliğinin en kısa sürede başlatılmasının kararlaştırıldığı protokol töreninde, uluslararası projeler oluşturma konusunda da fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantıda Uluslararası Kırgızistan Üniversitesi’nin üyesi olduğu “Silk Road Universities”, Avrasya İpekyolu Üniversiteler Birliğine (ESRUC) Çukurova Üniversitesi’nin de katılımı gündeme geldi.

Toplantı sonunda Uluslararası Kırgızistan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Asylbek A. Aidaraliev, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’a, Kırgızların milli şapkası olan “Kalpak” hediye etti.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°