KILIÇDAROĞLU’NDAN 11 MAYIS’TA ADANA’DA MİTİNG
Manşet Haber 26.04.2023 01:26:55 0

KILIÇDAROĞLU’NDAN 11 MAYIS’TA ADANA’DA MİTİNG

KILIÇDAROĞLU’NDAN 11 MAYIS’TA ADANA’DA MİTİNG


CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakının 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu 11 Mayıs’ta Adana’da miting yapacak. Bu mitinde Büyükşehir dahil 5 CHP'li Belediye ile ikinci kez aday gösterilen 4 Milletvekili için de sınav niteliğinde olacak.

Uğur Mumcu Meydanında gerçekleştirilecek Kılıçdaroğlu mitingi ile ilgili CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi başkanlığında Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ilçe başkanları ve il yöneticileri bir araya geldi. Toplantıda, mitingin görkemli geçmesi için çalışmalara başlatılması kararlaştırılırken, seçime yönelik çalışmaların da gözden geçirildiği öğrenildi.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakının 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 11 Mayıs’ta yapacağı mitingin,Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilen görkemli mitingden daha coşkulu ve kalabalık olması yönünde çalışmaların yapılacağı ifade edildi.

CHP’nin Mart 2014’te Uğur Mumcu Meydanında yaptığı ve kayıtlara en kalabalık ve coşkulu mitingi olarak geçmişti. O dönemde Büyükşehir ve Seyhan Belediyeleri CHP’de değildi.


https://www.adanaulus.com/mumcu-meydaninda-adana-kilicdaroglu-bulusmasi/
BAŞKANLARIN, VEKİLLERİN SINAVI

CHP Adana örgütünün 11 Mayıs’ta yapacağı mitinginin Başta Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karaklar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çewtin, Ceyhan ve İmamoğlu Belediyeleri ile Adana CHP’de 2 kez üst üste aday gösterilen Orhan Sümer, Burhanettin Bulut, Ayhan Barut ve Müzeyyen Şevkin için de sınav niteliği taşıyor. Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı olarak yapacağı Adana mitingine İyi Pareti, Deva, Gerçek ve Saadet Parti de destek verecek.


https://www.adanaulus.com/kemal-kilicdaroglunun-programinda-adana-yok/


Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 17.3°