“Kitabımı- Oyuncağımı Paylaşıyorum”
Manşet Haber 21.01.2013 15:24:42 0

“Kitabımı- Oyuncağımı Paylaşıyorum”

“Kitabımı- Oyuncağımı Paylaşıyorum”

oyuncak_halkÇukurova Halk Eğitim Merkezi’nden Anlamlı Etkinlik. Halk Eğitim Merkezi, Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Kitabımı Paylaşıyorum - Oyuncağımı Paylaşıyorum” projesine destek vermek amacıyla kitap ve oyuncak bağışında bulundu.

Merkeze bağlı kursların kursiyer ve usta öğreticilerinden oluşan yaklaşık 600 kişilik grup, yanlarında getirdikleri kitap ve oyuncakları kutuya atmadan önce, kitap okumanın yararlarını anlatmak, çocuk ve gençlere kitap okuma alışkanlığı konusunda örnek olmak amacıyla hep birlikte 5 dakika kitap okudular.

Etkinlikte konuşan Çukurova Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Olgun,  gelişmişlik göstergelerinin en önemlilerinden birinin de kişi başına okunan kitap sayısı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Ülkemizde kitap okuma oranının düşük olması nedeniyle bu oranı yükseltmek, öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitap okumaya dikkat çekmek, Ayrıca okunan kitapları başka kişilerle paylaşmanın yanında, ekonomik durumları yetersiz olan öğrencilere ulaştırmak, yine evde kullanılmayan ve atıl durumda bulunan sağlam ve kullanılabilir oyuncakların ekonomik durumları yetersiz olan öğrencilere ulaştırmak üzere Çukurova Kaymakamımız Sayın Abdulhamit ERGUVAN ve Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Veysel Kamil AKMAN öncülüğünde 22 Kasım 2012 tarihinde “Kitabımı Paylaşıyorum - Oyuncağımı Paylaşıyorum” adı altında bir proje başlatılmıştır. Çukurova Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü personeli ve kursiyerleri olarak; bizde bu projeyi destekliyoruz.”

Konuşmanın ardından usta öğreticiler ve kursiyerler yanlarında getirdikleri kitap ve oyuncakları kutulara attılar.

 

 

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 17.3°