Köylünün derdi geçim
Manşet Haber 29.09.2012 12:11:31 0

Köylünün derdi geçim

Köylünün derdi geçim

Adana(Ulus)--MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, “ Köylülerimizin derdi geçim. Çiftçilik ve hayvancılıkla geçimini temin etmeye çalışan vatandaşlarımız, geçim şartlarının zorluğuyla mücadele etmekten kafasını kaldırıp ülke sorunlarına bakamıyor bile.” dedi.
Sarıçam ilçende esnafın, Yeniyayla ve Aydınyurdu köylerinde de vatandaşların derdini dinleyen Yılmaz, köylülerde yaşayanların sıkıntı içerisinde olduğunu gördüğünü kaydetti. Köylülerin dertleri ve ekonomik sıkıntılarının farkında olduğunu belirten Yılmaz, şöyle konuştu.
“ Köylerde yaşayan vatandaşlarımızın geçim sıkıntısının boylarını aştığının farkındayız. Refah düzeylerinin artırılması için şart olan maliyet girdilerinin küçülmesi, ürün değerlerinin artırılması konusunda hükümetin üzerine düşeni yapmadığını da hep beraber görüyoruz. Mazot, gübre, tohum, yem fiyatları füze gibi yükselirken ürettiğimiz ürünler ne yazık ki gerçek değerini bulmuyor. Birçok köylümüz kredi batağında çırpınmakta. Yeni çıkan 2B yasası, ne yazık ki orman köylüsünün alım gücünü zorlamaktadır. Bu konuda parti olarak her türlü girişimde bulunacağımızdan emin olabilirsiniz. Köylü, MHP iktidarında altın günlere kavuşacaktır. Bunun sözünü veriyoruz.”

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°