Kozan CHP’de şok gelişmeler
Manşet Haber 10.11.2012 12:51:00 0

Kozan CHP’de şok gelişmeler

Kozan CHP’de şok gelişmeler

Günaydın Adana Gazetesi'nden Özcan Aladağ, CHP Kozan ilçe örgütünde yaşanan gelişmeleri kaleme aldı. CHP'de Kozan'da neler yaşanıyor

 

Uzun bir zamandır Kozan CHP’de ciddi anlamda sıkıntılar yaşanıyor. Yönetim ve denetim kurulu üyelerinin verilen sözler sonrasında istifa ettirildiği konuşuluyor. Tüzük gereğince karar yeter sayısı almayı gerektirecek yöneticilerin kalmadığı dahi iddia ediliyordu.

Bu iddialara yanıt ilçe başkanı olan Yusuf Karavelioğlu’ndan geldi.

Karavelioğlu, 33 kişiden oluşan asil ve yedek yönetimden 3 ay içinde 20 yöneticinin istifa ettirildiğini, tüzük gereği yeter sayı bulunduğundan halen görevlerinin başında olduklarını söyledi.

13 kişi kalmış istifa etmeyen.
Karavelioğlu, göreve geldikleri günden bu yana çok iyi çalışmalar ortaya koymalarına rağmen, bazı partililerin şahsi hırslarıyla hareket ederek yaşattıkları parti içi çekişmenin sonucunda, bazı yönetim kurulu üyelerinin çeşitli baskılarla istifa etmeye zorlandığını iddia etti.
İstifa için zorlamalar söz konusu olmuş.
Kozan gibi yerde yaşanan gelişmeye bakınca ‘siyaset bu’ diyerek gelişmeler karşısında inanın hayretler içine düşmüyorum.

Para teklif edilerek insanlar yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmişler.
Bu ayıpta yeter…

Değil mi?

Siyasetin çirkin yüzlerini ilçe başkanı açıklar iken inanın nutkum durdu.

Para ile notere gidip istifa ediyorsunuz!

Yerel politika bu kadar ayaklara düşmemeli diye düşünüyorum.

Karavelioğlu, yönetim kurulu üyelerini istifaya zorlayan kişiler hakkında da disiplin kurulunu çalıştırma gibi bir düşüncelerinin olmadığını belirtip 17 Kasım günü Kozan’da CHP’nin akil insanlarını toplamayı düşündüklerini belirtti.

Bakalım bu akil insanlar bu sorunu nasıl çözecekler, inanın merak ediyorum.

Bu koşullar altında gel de Kozan gibi yerde yerel politika yap. Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmak için ümitlen…

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 17.3°