Kozan’da Milli Anayasa Forumu
Manşet Haber 18.12.2012 00:24:40 0

Kozan’da Milli Anayasa Forumu

Kozan’da Milli Anayasa Forumu

Adana(Ulus)--milli_anayasaYurt çapında yapılan Milli Anayasa Forumlarının 99. Su Adana’nın Kozan ilçesinde yapıldı.

Adanalı Yazar ve gazeteci Çetin Yiğenoğlu’nun yönetici olduğu Forumda İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Avukat Nusret Senem, Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, Yeniçağ Gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ ve TGB Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Sevim konuşmacı olarak yer aldı.

Forumunun açılış konuşmasını Çetin Yiğenoğlu yaptı. Yiğenoğlu konuşmasında AKP Hükümetinin 10 yıllık iktidarını değerlendirerek “ çıkan krizlerin, bu ülkenin büyük sorunlarının altında kaldılar. Bu ülkeyi yönetemedikleri anlaşıldı bu süre içerisinde. Şimdi gitme sırası, gitmemek için direniyorlar, bu krizlerin altından kalkmak için başkanlık sistemi adı altında, bize hiç uymayacak bir sistemi getirmek için Anayasa’yı değiştirmeye çalışıyorlar ama çare yok kesinlikle gidecekler, ağlaya ağlaya geldiler zırlaya zırlaya gidecekler” dedi.

İşçi Partisi Genel Başkan yardımcısı Av. Nusret Senem konuşmasında “ Milletimize söylüyoruz, bu bir Anayasa değişikliği değil, bu Türkiye’nin bölünmesi için hukuki zemin yaratma olayıdır buna müsaade etmeyelim” dedi.

Emekli Tuğamiral Türker Ertürk konuşmasında halkımızın yeni bir anayasa talebinin olmadığını belirterek “ bir ülkede iktidarı ele geçirmek demek kafasına göre yönetmek değildir.” dedi.

Yeniçağ Gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ konuşmasında “ Ne mutlu türküm yazısı dağlardan taşlardan siliniyor, ama insanlarımız hipnoz vaziyetinde olduğu için itiraz etmiyor. İtiraz edenlere de hemen yafta hazır Ergenekoncu, balyozcu. Türk’ün adının bu topraklardan çıkarılmasına karşı çıkmak Ergenekonculuksa evet Ergenekoncuyuz” dedi.

Türkiye Gençlik Birliği Genel başkan yardımcısı Mustafa Sevim Konuşmasında ülkemize yerleştirilecek olan NATO Patriotlarına değinerek “  ABD Malatya Kürecik’e Füze kalkanı dikiyor, şimdi Füze Kalkanının Anayasa ile ne ilgisi var, Füzeyi kim dikiyor oraya Amerika o zaman Anayasa’yı yapacak, patriotları kim getiriyor ülkemize NATO, Anayasayı NATO yapacak o zaman. ABD’nin NATO’nun yapacağı Anayasa’da bizi daha demokratik kılmayacaktır” dedi.

Kozanlıların Yoğun ilgi gösterdiği Kozan Ticaret Odası  Salonunda gerçekleşen  toplantıya Türk Eğitim Sen Kozan Şube Başkanı Yaşar Şenöz,  CHP ilçe başkanı Yusuf Karavelioğlu, MHP İlçe  Başkanı Ender Çulhacı, DSP Adana İl Başkanı Fatma Altınok, İşçi Partisi Adana İl Başkanı Hayrettin Çavuşoğlu, DP İl Kadın Kolları Başkanı Gülay Sezgin, İşçi Partisi Kozan İlçe Başkanı Cezmi Gürlen, Seyhan İlçe Başkanı Vahdet Şimşek, Çukurova İlçe Başkanı Ahmet Doğan, Ceyhan İlçe Başkanı Sadullah Mert,  Saimbeyli İlçe Başkanı Fuat Ağırtıcı, DSP Yüreğir İlçe Başkanı Remzi Zeren, Sarıçam İlçe Başkanı Selami Gördebil, Çukurova İlçe Başkanı Saliha Aslantaş, Türkiye Partisi Kozan İlçe Başkanı Ali Demir, Tufanpaşa Mahallesi Muhtarı Nuh Çolak, Kozan Eski Belediye Başkanı Mehmet Açıkgöz, Saimbeyli Eski Belediye Başkanı Buğur Yıldırım, Adliye İdari İşler Müdürü Kenan Köken, Yard. Doç. Dr. Nurhayat Çulhaoğlu, Kadirli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yüksel Kaya, Adana Şoförler Cemiyeti Başkanı Mustafa Avşar katıldılar.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 17.3°