Krizlerin kahini Roubini Adana
Manşet Haber 6.11.2012 10:57:35 0

Krizlerin kahini Roubini Adana'da

Krizlerin kahini Roubini Adana'da

Adana(Ulus)--Dünyanın en önemli iki ekonomistinden biri olan, bugüne kadar yaptığı öngörüler ve tahminler sürekli tutan ve krizi önceden bilmesi nedeniyle 'Kriz kahini' olarak da bilinen ABD'li ekonomist Nouriel Roubini, Çukurova Genç İşadamları'nın (Çukurova GİAD) organizasyonuyla Adana'ya geliyor.

Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Roubini'nin ekonomi ve iş çevreleri tarafından 'çok önemli isim' kabul edildiğini, 15 Kasım akşamı gerçekleşecek programın bu anlamda büyük önemi bulunduğunu söyledi. Davetli 500 kişinin katılacağı programda 'Makro ekonomi', 'Avrupa Ekonomisi' ve 'Türkiye Ekonomisi' konu başlıklarının konuşulacağını bildiren Sakarya, 'Global ekonominin ve gelişmelerin ülke ekonomisini ve gündemini fazlasıyla etkilediği bu günlerde önümüzdeki günlerde mevcut gelişmeler ışığında iş çevrelerini ekonomik açıdan nelerin beklediği merak edilmektedir' dedi.

Bu toplantının ekonominin nabzının tutulmasının yanı sıra Adana'nın tanıtımı açısından da büyük önemi bulunduğuna dikkat çeken Sakarya, şunları söyledi:

YATIRIM GÖNÜLLÜLERİ

'Global ekonomi ile bu kadar çok iç içe geçmiş ülke ekonomisini tüm dünyayı göz önüne almadan doğru bir biçimde değerlendirmek ne yazık ki mümkün değil. Her dönemde görev başında bulunan yönetimlerimizin gerçekleştirdiği programlar sayesinde biz Çukurova GİAD üyeleri olası bir çok gelişmeye erkenden hazır olduk. Bu dönemde de yine aynı mantık çerçevesinde programlar yapmaya devam ediyoruz.  Ancak hazırladığımız bu program sadece bizlere önemli bilgiler kazandırmakla kalmayacak, aynı zamanda derneğimizin ve Adana'nın sesini tüm yurda çok olumlu şekilde duyuracaktır. Dünyanın en önemli iki ekonomistinden biri olan Roubini'yi Adana'ya getirme noktasında başarılı olduğumuz için çok mutluyuz. Roubini ekonomi ve iş çevreleri tarafından çok önemli kabul edilen bir isim. Zaten biz de kendisini bu yüzden seçtik. Yapacağımız bu programa ülkenin en önemli tüm ekonomistleri, ekonomi yazarları ve editörleri davetlidir. Ülkemizde yatırıma, ekonomiye yön veren Türkiye'nin her yerinden önemli iş adamlarımız, CEO'lar ve Genel Müdürler, ekonomi ile ilgili tüm bakanlarımız, müsteşarlarımız ve müsteşar yardımcılarımız bu programa davetlidir. Amacımız böylesi önemli ve nitelikli bir misafir grubuyla konuğumuzu dinleyip bilgilenmek, Adana'da böylesi güzel işlerin yapılabildiğini tüm Türkiye'ye gösterebilmektir. Bu toplantı Adana için tarihi bir fırsat olacaktır. Adana'nımızı iyi anlatabilme ve yatırımı çekme amacıyla İngilizce veTürkçe, tanıtım kitapçığı ile tanıtım filmi hazırlatıyoruz. Bu kitapçık ve filmde Adana'nın yatırım açısından önemini ve özelliklerini gelecek işadamlarına, ekonomistlere ve bürokratlara anlatmaya çalışacağız. Akıllarına olumlu Adana tablosu kazıyacağız. Adana'nın yatırım için doğru yer olduğunu anlatacağımız aktivite lazımdı. Bu çerçevede ilk olarak krizlerin kahinini getiriyoruz. 15 Kasım'da Roubini, Türkiye'ye 2'nci kez gelecek. Bu ziyaretini Adana'ya yapacak, ekonomi Adana'da konuşulacak. Çukurova GİAD Adana'nın elçisi olacak. Biz bu toplantı ile Adana'ya da dikkat çekecek, Adana'nın yatırım yapılmak için ne denli önemli olduğunu anlatacağız. Çukurova GİAD Adana Yatırım Gönüllüleri olarak Adana'ya gelecek bin yatırımcıyı yakınımızda tutacağız, gerekli lobimizi yapacağız.'

YAZARLAR

19.5° / 8.9°