KUM ZAMBAĞI VİZYONA GİRİYOR
KÜLTÜR-SANAT 29.06.2024 19:57:00 0

KUM ZAMBAĞI VİZYONA GİRİYOR

Yumurtalık Lagünü Milli Parkı’nda çekimleri yapılan film gösterim için gün sayıyor

Çekimleri Adana’da tamamlanan KUM ZAMBAĞI 5 Temmuz’da vizyona girecek.

Ana çekim lokasyonu, Yumurtalık Lagünü Milli Parkı olan Kum Zambağı: Adana’nın tanıtımı açısından da büyük önem taşıyor.

Başrollerini Mert Turak ve Özge Borak’ın yaptığı, Orhan Kılıç, Tuncay Çağıl ve Murat Ercanlı’nın da rol aldığı KUM ZAMBAĞI; duygusal dram, unutulmaz bir aşk hikayesinin yanı sıra Yumurtalık Lagünü’nün muhteşem görüntülerini izleyicilere sunuyor.

Mehmet Demir Yılmaz’ın yazıp yönettiği ve yapımcılığını Koz Yapım Görsel Sanatlar’ın üstlendiği filmin dağıtımı A90 Pictures tarafından yapılıyor.

Merkeze 55 km, Yumurtalık ilçesine ise yaklaşık 30 km, Karataş’a da 35 km. yakınlıkta olan, Seyhan ve Ceyhan Nehri’nin taşıdığı alüvyonların birikmesi sonucu oluşan 17 Bin hektarlık alan bir çok canlı türüne ev sahipliği yapıyor.

Tatlı ve tuzlu su bataklıkları, sazlıklar, kumul alanlar, ıslak çayırlar, geniş ve çorak düzlüklerin bulunduğu Yumurtalık Lagünü’nün görsel zenginliğini de yansıtan KUM ZAMBAĞI Filminin fragmanı yayınlandı. 5 Temmuz’da gösterime girecek olan film sıradışı bir aşk hikayesine farklı pencereden bakıyor.

Bir ömür adanmış aşk masalı olan filmde; zarafeti ve narinliği ile bilinen ve nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan KUM ZAMBAĞI ÇİÇEĞİ’nden ilham alan film; izleyicilere Yumurtalık Lagünü’nden görsel zenginlikler sunuyor.

FİLMİN KONUSU

Kum Zambağı, Yunus ile karısı Afife’nin hüzünlü öyküsünü anlatıyor. Yunus, yıllarca beklediği ve adeta kutsayarak sevdiği Afife’ye derin bir aşkla bağlıdır. Eski kocasından gördüğü eziyetler sonrası yeni bir yuva arayan Afife, Yunus’a anlaşmalı bir evlilik teklif eder. Anlaşma gereği, Yunus Afife’yi kendisini sevmesi için zorlamayacak; Afife de aynı çatı altında, Yunus’un yanında olacaktır. Yunus ve Afife bu anlaşmaya uyabilecek midir?


Anahtar Kelimeler: ZAMBAĞI VİZYONA GİRİYOR

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

38.6° / 26.5°