LÖSEV’DEN ADANA’DA İRTİBAT OFİSİ
Manşet Haber 30.10.2018 18:35:45 0

LÖSEV’DEN ADANA’DA İRTİBAT OFİSİ

LÖSEV’DEN ADANA’DA İRTİBAT OFİSİ

20 yıl önce birkaç lösemili çocuğa destek götürerek çalışmalarına başlayan LÖSEV,bu gün Türkiye genelinde destek götürdüğü 35 Bin lösemili-kanserli çocuk –yetişkin insanımız ve onların aileleri, milyonlarca gönüllü ve destekçisi ile kocaman bir aile haline geldi.
Lösemili çocuklarımızın ücretsiz tedavilerine, sosyal ve psikolojik gelişimlerine, eğitimlerine
destek vererek, onları güçlü bireyler olarak yetiştirmeyi hedefleyen LÖSEV, Adana İrtibat Ofisi ile Türkiye’de yerinden sunduğu hizmet ağını genişletmeye devam ediyor.
Adana İrtibat Ofisi’ne kayıtlı hastalara LÖSEV ücretsiz tedavi olanaklarına önlendirmenin yanı sıra eğitimler de verilecek. Lösemili çocukların anneleri içinse bir üretim atölyesi kurulacak. Bu atölyeler bir yandan hasta çocukların ailelerine sosyal güvence ve gelir sağlarken, diğer yandan da uğraş tedavilerine katkıda bulunuyor.
Binlerce lösemili aileye karşılıksız destek veren LÖSEV, ücretsiz tedavi hizmetleri,12 ay boyunca taze et ve et ürünleri yardımları, sağlık-eğitim bursları, giysi gıda yardımları, ilaç kömür ve yol parası desteklerini aralıksız sürdürüyor. Diğer kanserli çocuklara da maddi yardımların yanı sıra kan, ilaç, giysi yardımında bulunan Vakıf, bütün erişkin kanser hastalarına sosyal destekler, ilaç destekleri sağlıyor.
İstasyon Meydan’ından LÖSEV kurucusu Hematolog&Onkolog Dr. Üstün Ezer, lösemili çocuklar ve aileleri, Adana protokolü, Adana halkı, kurum temsilcileri, basınından da yoğun katılımı ile coşku içinde başlayan LÖSEV Korteji Atatürk Yüzme Havuzu Tenis kortundaki açılış etkinlikleriyle devam etti.
LÖSEV kurucusu Hematolog &Onkolog Dr. Üstün Ezer yaptığı konuşmada “Lösemi tedavisindeki başarı oranlarının LÖSEV ile %92 lere çıktığını ve dünyada
ki başarı oranları ile yarışıldığını, Adana da LÖSEV’e en iyi şekilde sahip çıkılacağını vurgulayarak tüm destek veren kurum ve kuruluşlara, gönüllülere teşekkürlerini iletti.
İlk sahne alan LÖSEV Çocuk Korosunun mini konseri ile başlayan etkinlik katılımcılardan büyük alkış aldı.
Çukurova jimnastik İhtisas Kulübü, Atakent İMKB Lisesi öğrencilerinin gösterisi, Belediye Bandosunun gösterisi ile tam bir festival havasında geçen açılış daha sonra LÖSEV in markası LSV Dükkan ve ofislerinin bulunduğu binada kurdele kesme töreni ile son buldu…


Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°