Maaşlı erkekler güvenli!
Manşet Haber 7.11.2012 10:17:33 0

Maaşlı erkekler güvenli!

Maaşlı erkekler güvenli!

İngiltere’de yapılan bir ankette kendi işi olan erkekler ile ev hanımlarının eşlerini daha çok aldattığı sonucuna varıldı. Bin çift üzerinde yapılan “Aldatma Araştırması”na göre,  kendi işini yapan erkekler, maaşla çalışan erkeklere oranla, ev kadını olan kadınlarsa çalışan kadınlara göre eşini daha fazla aldatıyor.

İngilizlerin aldatma konulu araştırması 1000 çift üzerinde yapıldı. Araştırmanın sonuçlarına göre,  evliliklerinde henüz 7 yılı doldurmamış ve 40’lı yaşlardaki çiftlere “Eşinizi aldattınız mı?” şeklinde soruldu. Çiftlerin yaşlarının yanı sıra, kariyer ve yaşam tarzları da çalışmada ayrıntılarıyla yer aldı. Evliliklerinde kırılma noktası yaşayanların açıklamalarından çıkan sonuçlarsa bir hayli ilginç oldu.
Çalışmanın ortaya koyduğu ilk sonuçlara göre, “Kendi işini yapan erkekler, bir yerde maaşla çalışan erkeklere göre eşlerini aldatmaya daha fazla eğilim gösteriyor” . Aldatma araştırmasında ev kadınlarının, çalışan kadınlara oranla ihanet etme olasılığının daha fazla olduğu sonucuna ulaşıldı. İngiliz uzmanların araştırmasından çıkan bir veri de çiftlerin birbirlerine yönelik sıcak duygularının azalmasıyla ihanete yöneldikleri oldu.

 

 

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°