Mahkemeler Adana’da Kalsın
Manşet Haber 14.02.2014 21:49:07 0

Mahkemeler Adana’da Kalsın

Mahkemeler Adana’da Kalsın

Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, Bölge Adliye Mahkemelerinin Adana’da kalması için milletvekillerini göreve çağırdı.

Bölge Adliye Mahkemelerinin Mersin’e taşınacağı yönünde duyumlar alındığını ve bu konuyla ilgili Adana’nın 14 milletvekiline de çağrıda bulunduğunu belirten Baro Başkanı Avukat Çıtırık, Bölge Adliye Mahkemelerinin, Adana’da hizmet verebilmesisinin sağlanması gerektiğini söyledi. Çıtırık, şöyle devam etti:

“Adalet Bakanlığı’ndan,  öğrenilen bilgiye göre; Bölge Adliye Mahkemelerinin, Kasım 2014’de göreve başlayacağı, Adana Bölge Adliye Mahkemesi’nin yargı çevresinin ; Adana, Mersin, Niğde, Kayseri, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adıyaman, Gaziantep, Malatya ve Kilis illerini kapsadığı daha önceden açıklanmıştır.

Adana ili, Yüreğir İlçesi, Köprülü Mahallesinde kain, tapunun 1124 ada-14 parsel numarasında kayıtlı (Yüreğir Askerlik Şubesi yanında) bulunan taşınmazın (toplam 106 000 metrekarelik alan) Bölge Adliye Mahkemelerine tahsis edilmiş, proje ve ihale süreci tamamlanarak inşaata başlanmıştır. 2015 yılı Temmuz ayında inşaatın tamamlanarak, binanın hizmete gireceği öğrenilmiştir.

Bu süreçte, Bölge Adliye Mahkemeleri için İlimizde kiralık taşınmaz arayışı devam etmekteyse de istenilen özelliklere haiz taşınmaz bulunamamıştır. Bu nedenle, Bölge Adliye Mahkemelerinin belli bir süre için Mersin’e taşınacağı ve Mersin eski Adliye Binasının bu hizmetlerde kullanılacağı şeklinde haberler duyulmaktadır. Baro Başkanlığımızca, konunun önemine binaen Adanalı Milletvekillerimizi bilgilendirip, gerekli desteği vermelerini istedik”

 

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

37.6° / 24.9°