Mardinlilerden muhteşem gece
Manşet Haber 18.11.2012 13:08:36 0

Mardinlilerden muhteşem gece

Mardinlilerden muhteşem gece

Adana(Ulus)--Adana’daki Mardinliler, Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı’nın 18. Geleneksel Gecesinde bir araya geldi.

Seyhan Oteli’ndeki geceye Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Vali Hüseyin Avni Coş, Mardinlileri kutlayarak, “Mardav’ın eğitime yaptığı önemli katkıları taktir etmemek mümkün değil” dedi.

Eğitime katkı sağlayan hayırseverlere teşekkür eden Vali Coş, “Mardav ailesini kutluyorum. Bu çalışmaların diğer dernek, vakıf ve kurumlara da örnek olmasını diliyorum. Mardinli hemşerilerimin memleket sevgisini, çalışkanlığını beğeniyle karşılıyor, bu güzelliklerin devam etmesini diliyorum. Bu çalışmalar Türkiye’nin,Adana’nın Mardin’in kalkınması için çok önemli” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da, “Bu güzel gecede Mardinli hemşerilerimizle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum” ifadesini kullandı.

Mardav Başkanı Osman Göktekin ise vakfın 18 yıl önce Mardinlileri bir araya getirmek ve dayanışmayı sağlamak için kurulduğunu belirterek, vakfın çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Mardav’ın markalaştığını kaydeden Göktekin, Mardav adıyla ürünler pazarlamak istediklerini söylediği konuşmasında önümüzdeki dönemde bin 200 öğrenciye burs vereceklerini açıkladı.

Mardav’ın 18. Geleneksel gecesi konuşmaların ardından Mardin’i tanıdan film gösterimi sonrasında türküler ve halaylarla devam etti.

YAZARLAR

38.6° / 24.6°