Meclis Olağanüstü toplansın
Manşet Haber 21.12.2012 00:26:12 0

Meclis Olağanüstü toplansın

Meclis Olağanüstü toplansın

Adana(Ulus)--mehmet_esendemirCHP Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Sözcüsü Mehmet Esendemir, Çin’de olan meclis üyelerinin yurda dönmesinden hemen sonra meclisin olağanüstü toplanarak imar değişikliklerinin görüşülmesini istedi.

Esendemir yazılı açıklamasında, Seyhan ilçesinde 6 etap, Çukurova ilçesinde de 7 etaptan oluşan toplam 13 etaplık nazım imar planları Cuma günü yapılan meclisten oy çokluğu ile geçtiğini ve aynı gün meclis oylamalarında geçen kararların kamu vicdanını yaraladığını, komisyon kararlarının meclis üyeleri tarafından imzalanmadan Meclise getirilip oylanmasının usullere aykırı olduğunu söyledi. Esendemir, “Meclis üyelerimiz yaklaşık 800 itirazın meclis üyeleri tarafından komisyonlarda farklı oy kullandılar.. Meclis’te Red ve Kabul oyları farklı farklı oluştu.Bbazı maddeler usullere aykırı 2 kez oylandı.. Meclis üyelerimiz kendilerine gösterilemeden meclise gelen komisyon kararlarına oy kullanmak zorunda bırakıldı. Bu nedenle 13 Etaptan oluşan Nazım imar planları tekrar görüşülmesi gerekmektedir.’’dedi.

OLAĞANÜSTÜ MECLİS YAPALIM

CHP Grup başkan vekili Mehmet Esendemir Meclis üyelerinin Çin gezisinden döndükten sonraki en yakın tarihte Olağanüstü bir meclis kararı alınmasını ve kararların Kamu vicdanı da göz önüne alınarak tekrar gözden geçirildikten sonra meclisten geçmesini isteyerek, ‘yapılacak görüşmelere sivil toplum kuruluşları ile ilgili oda yöneticilerinin de destek vermesi gerekmektedir.. Tüm Adana’yı kucaklayan bir plan yapılmalıdır. ‘’dedi.

YAZARLAR

19.5° / 8.9°