MHP: Durak’ın suçu ne?
Manşet Haber 30.09.2012 14:20:04 0

MHP: Durak’ın suçu ne?

MHP: Durak’ın suçu ne?

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, her zaman milli irade vurgusu yapan AKP hükümetinin, sorunların çözümünü millete rağmen bölücü örgütle işbirliğinde aradığını öne sürdü. İzgioğlu 32 aydır görevine iade edilmeyen Aytaç Durak örneğini vererek “Durak’ın suçu PKK’lı olmamak mı?” sorusunu yöneltti.
SINIRLAR DELİK DEŞİK OLDU
İzgioğlu yaptığı açıklamada “Ne acıdır ki on yıl önce MHP’nin koalisyon ortağı olduğu hükümet döneminde Edirne’den Kars’a kadar gönül rahatlığı içinde seyahat edilen Türkiye öyle bir hale getirildi ki artık bölücüler yollarda kimlik kontrolü yapıyor. Öğretmen, kaymakam hatta milletvekili kaçırmak dahi sıradan hale geldi. Sınırlarımız delik deşik oldu. Üç şehit verdiğimizde evlerde bayrak asılırken şimdi 25 şehit haberi başta hükümet nezdinde olmak üzere, siyasi kurumlardan, basına, sivil toplum örgütlerine kadar toplumun bütün katmanlarında sıradan bir durum gibi algılanıyor. Acaba emperyalist güçlerin ve AKP’nin asıl istediği de bu duyarsızlığın oluşması mıdır?” diye konuştu.
AKP’YE NEDEN OY VERİLDİ
İzgioğlu şöyle devam etti:
“Başta Başbakan olmak üzere AKP yöneticileri hep milli iradeden bahsediyor. ‘Millet ne derse o olur’ diyorlar. Peki halkımız, Adanalı hemşehrilerimiz AKP’ye neden oy verdi? Oslo’da katillerin temsilcileriyle pazarlık yapılsın diye mi oy verdi? Bebek katilinin kardeşi Mehmet Öcalan’ın devletin İmralı elçisi yapılsın diye mi oy verdi? Devletin polisi hastane içinde arkadan katledilmesi için mi oy verdi? Devletin savcısı evine girerken öldürülsün diye mi oy verdi? Vatandaşlarımız terörle mücadele edilsin diye mi oy verdi yoksa terörle müzakere edilsin diye mi AKP’ye oy verdi? Şehitlerin kemikleri sızlamışken, şehit yakınlarının yüreği yanmışken şimdi yeniden Oslo’dan, İmralı’dan medet ummak, katillerle işbirliği arayışından başka bir şey değildir. Dolayısıyla gelinen noktada basiretsiz, teslimiyetçi bir yönetimle on yılı heba eden AKP’nin çözüm ortağının millet değil, PKK olduğu anlaşıldı.” dedi.
DURAK’IN SUÇU PKK’LI OLMAMAK MI?
MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, açıklamasını şöyle tamamladı:
“Türkiye öyle bir noktaya getirildi ki, halkımızın adalete olan inancı da kalmamıştır. Güvenlik güçlerimizi acımasızca katleden bölücü teröristler serbest bırakılırken, aynı bölücü örgütle dağlarda mücadele eden şerefli Türk subayları hapse atılmaktadır. Bebek katilinin propagandasını yapmaktan 10 ay hapis cezası alan ve cezası Yargıtay tarafından onaylanan, ayrıca hakkında terör örgütüne yardım ve yataklık etmekten dosyası bulunan Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak’a oybirliğiyle görevden uzaklaştırma kararı veren Danıştay 8. Dairesi, aynı Sadak’ı görevine iade etmiştir. Ancak MHP’den Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiş Sayın Aytaç Durak, hukuki bir ceza almadığı halde siyasi irade tarafından 32 aydır görevden uzak tutuluyor. Acaba Sayın Aytaç Durak MHP’li olmayıp ta PKK’lı olsaydı görevine iade edilir miydi, kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Millet, açlığa, yokluğa dayanır, nitekim dayanmaktadır ama ihanete, adaletin linç edilmesine asla tahammülü yoktur. Türk Milleti günü geldiğinde bunların hesabı soracaktır.”


Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°