MHP’den Azim Öztürk’e ağır eleştiri!
Manşet Haber 14.10.2012 14:09:23 0

MHP’den Azim Öztürk’e ağır eleştiri!

MHP’den Azim Öztürk’e ağır eleştiri!

Adana(Ulus)--MHP Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı, AKP’li Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk’ün elindeki bütçeyi dahi kullanmaktan aciz olduğunu rakamlarla ortaya koyarak “Sayın Azim Öztürk azimle yatıp, azimle uyumayı tercih etmiştir.”
Yusuf Kanlı, Azim Öztürk yönetimindeki Seyhan Belediyesi’nin seçimde halkın kesesinden harcamak için şişirilen bütçenin, muhalefet tarafından ‘denk bütçe’ye çekilmesiyle ilgili MHP’nin AKP dışındaki diğer partilerle ittifak yaptığı iddialarına tepki gösterdi. Basına servis edilen ‘çirkin ittifak’ haberleriyle, aslında tezgâhın gerisinde yapılan asıl çirkin ittifakları gizleme amacının ortaya çıktığını belirten Kanlı, “Bu tür haber servisi aslında, muhalefete oy vermiş bütün seçmen kitlesine, Seyhanlıya hakarettir, ayıptır” dedi.
FAHİŞ FİATI ENGELLEDİK
Kanlı “Milliyetçi Hareket Partisi kamu yararına olan hiçbir hizmeti engellemez. Bunu bütün dünya böyle bilir. ‘Seyhanlı Efendi biz hizmetkârız’ diyen Sayın Azim Öztürk’ün perde arkasında yapmış olduğu çirkin ittifakların ortağı ise Milliyetçi Hareket asla olmamıştır ve olmayacaktır. MHP’nin Meclis’teki grubu, tek başına Seyhanlının belediye bütçesinin çirkin ittifaklarla peşkeş çekilmesini önlemek için mücadele vermektedir. MHP Grubu, halkın cebinden çıkan paraların gerçek amacına uygun olarak harcanması için fahiş fiyatları aşağıya çekmek istemiştir. Bu gerçeği gizleyerek, halkın parasına göz dikenler, hem bu dünyada hem öbür dünyada hesap vermekten kurtulamazlar” diye konuştu.
AZİM ÖZTÜRK VERİLEN BÜTÇEYİ HARCAMAYARAK HİZMETİ ENGELLEDİ
Seyhan Belediyesi’nin son iki yıllık bütçesindeki gelir ve gider rakamlarını ortaya koyarak, Adanalıların aklıyla alay edenlere cevap veren MHP’li Kanlı “2010 yılında idare; 135 milyon TL’lik performans programı ile gelmiş, mecliste 124 milyon TL olarak kabul edilmiştir. 2010 yılı gerçekleşen gelir 119 milyon TL olmuş gider ise 93 milyon TL olarak gerçekleşmiştir. Yani idare 26 milyon TL’yi Seyhanlı için harcamamıştır.
2011 yılında ise; idare 152 milyon TL performans programı sunmuş, belediye meclisinde 134 milyon TL olarak kabul edilmiştir. 2011 yılında gerçekleşen gelir 144 milyon TL olmuş, harcama ise 114 milyon TL olarak gerçekleşmiştir. Belediye 30 milyon TL’yi Seyhanlıdan esirgemiş, hizmet olarak sunmamıştır. Kısaca işin özeti; Sayın Azim Öztürk, Seyhanlıya hizmeti engellemiştir. Sayın Azim Öztürk azimle yatmış azimle uyumuştur.”
YERALTI OTOPARKI ve KENT MEYDANI
2010 yılı performans programında; yeraltı çarşısı ve otopark yapımı için meclise 12,5 milyon TL olarak gelmiş, meclis önceliğin yeraltı çarşısı olmadığını, önceliğin kadın sığınma evi, taziye evi, kamulaştırma, parke taşı döşenmesi, asfaltlama ve çıkmaz sokakların açılması için bu parayı belirtilen kalemlere aktarmıştır.
2011 yılında yine yeraltı çarşısı ve otopark için 9,8 milyon TL performansa ödenek konmuş, yine meclis önceliğin yeraltı çarşısı olmadığına karar verip ödeneği 2010 yılındaki gibi diğer hizmet alanlarına aktarmıştır.
2012 yılında; yeraltı çarşısı ve otopark için iz bedeli istemiştir.
2013 yılında ise tamamen değiştirerek 1/1000’liğini değiştirmeden, yeraltı otoparkı ve kent meydanı yapmak istemiştir. Meclisin kabul etmeme nedeni, bu alanın 1/1000’liğinin olmaması ve eski 1/1000’liğinin yeşil alan olmasıdır. 1/1000’liğinin düzeltilerek getirilmesi için müdüriyete iade edilmiştir.
Başkan buranın 1/1000’liğini değiştirmeden yeraltı otoparkı ve kent meydanı isteği ile encümendeki memur üyelerin oluru ile bu işi çözmeye çalışmıştır. Seyhan Belediye Meclisini yok saymıştır.

HEDEF 150 BİN, YAPILAN BİN 600
MHP Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı “Yine Belediye 2010 yılında 50 bin ton asfalt hedefi koyarken, bu hedef 39 bin ton olarak gerçekleşmiştir. Stabilize yol performans programı 50 bin metreküp, gerçekleşen ise 30 bin metreküp, yine aynı yıl 150 bin metrekare kilit parke hedeflenmiş, gerçekleşen sadece bin 603 metrekare olmuştur. Yol yapımı için 16.5 milyon lira bütçe konmuş, ama azimle yatan zihniyet 3.2 milyon liralık iş yapabilmiştir. Semt pazarı, taziye evi, spor tesisi, muhtarlık binası gibi tesisler yapılsın diye 4,4 milyon liralık bütçe konmuş ancak yine azimle uyumaya devam etmişler ve tek kuruşluk iş yapmamışlar. 2011 yılında da durum farklı değildir. Netice itibarıyla bu gerçekler ışığında söylemek gerekirse, Azimle yatanlar, nice ilkbaharlar, yazlar, sonbaharlar gelmiş geçmiş; çiçekler, böcekler uyanmış ama birileri Azimle kış uykusundan uyanmamaya devam etmişlerdir. İşin özeti budur.”

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°