Mobilya üretiminde Adana bir numara
Manşet Haber 30.09.2012 13:43:20 0

Mobilya üretiminde Adana bir numara

Mobilya üretiminde Adana bir numara

Adana(Ulus)-- Marangoz ve Mobilyacılar Esnaf Odası Başkanı Yalçın Avcı, mobilya sektörünün Adana’nın gözbebeği olduğunu söyledi.
Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneğinin (TÜMSİAD) düzenlediği ‘Mobilya Sektörünün Sorunları ve Çözüm Önerileri’ konulu seminerde Yalçın Avcı iş adamlarını bilgilendirdi. Avcı, Adana’da 3 bin 700 firmanın esnaf odasına kayıtlı olduğunu, 600 firmanın ATO, 200 firmanın da Sanayi Odasına kayıtlı olduğunu söyledi. Avcı, Merdiven altı tabir edilen kayıtsız firmaların da kayıt altına girmeleri hususunda çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Avcı, Mobilya iskeleti üretiminde Adana’nın Türkiye’de bir numara olduğunu ve Ortadoğu pazarına hakim olduklarını ileri sürdü. Bölgeye ve ülke ekonomisine katkı sağladıklarını ifade eden Avcı, 4-10 Ekim 2012 tarihleri arasında TÜYAP’ ın organize ettiği Mobilya ve Dekorasyon Fuarı hakkında da geniş bilgiler verdi. Önümüzdeki günlerde yeni tasarımların sergilendiği fuara, yurtiçi ve yurtdışından elli binin üzerinde ziyaretçi beklediklerini, bölge fuarı olduklarında da, Adana mobilya sektörünün yurtiçi ve yurtdışında daha çok duyulacağını ve sıkıntıların ortadan kalkacağını iddia etti. Avcı, Adana’da mobilya sektörünün tam olarak kendini ifade edemediğini belirterek, tanıtıma ihtiyacımız var” diyerek siyasetçilerden ve iş adamlarından destek istedi.


TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Deniz Köse de yurt içinde 56, yurtdışında ise 6 şubesi ve 20 temsilciliği bulunan TÜMSİAD’ ın, çok ciddi çalışmalara imza attığını kaydetti. Köse, KOBİ’lere hizmet eden uluslararası bir dernek olduklarını hatırlatarak, her zaman ara eleman ve istihdam konusunda ortak proje geliştirebileceklerini söyledi. Köse, “ Türkiye’de Adana Şubemiz, Avrupa da ise Ülkemiz birinci sırada yer alıyor. Buda bizlere gurur veriyor” diye konuştu.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

37.6° / 24.9°