Narkotik 3 köpeğin başarısı
Manşet Haber 11.12.2012 17:11:51 0

Narkotik 3 köpeğin başarısı

Narkotik 3 köpeğin başarısı

Adana(Ulus)--İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 24-30 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen operasyonlarda toplam 111 kilo esrar ele geçirildi. Jandarmanın operasyonlarda 3 narkotik köpeğinde görev aldığı bildirildi.

Valilik basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, il jandarma ekipleri otoban yolun Ceyhan-Sirkeli gişelerinde 31 kilo180 gramkubar esrar, Ceyhan TEM Otoyolu üzerinde bulunan bir dinlenme tesisinde yapılan aramada 70 kilo175 gramkubar esrar ve Yüreğir-Camili Mahallesinde ise İl Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle birlikte yapılan aramada, H.Ç. isimli şahsın bahçesinde bulunan inşaat içerisinde10 kilogramkubar esrar maddesi  ele geçirildi. Toplam 111 kilo355 gramkubar esrar maddesine el konuldu.

Açıklamada, jandarma ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonlarda Vicdan, Talaz ve Vaka adlı köpeklerden yararlandığı bu sayede geçen yıla oranla yakalanan uyuşturucu miktarında yüzde 100’ün üzerinde artış sağlandığı ifade edildi.

Uyuşturucu ile mücadelede vatandaşlardan da yardım istenilen açıklamada, “Uyuşturucu madde suçlarının oluşmasını engellemek, halkımızın sağlığı ve toplumsal yapısını korumak ve örgütlerin haksız kazanç sağlamalarını engelleme mücadelemiz etkin ve kararlı bir şekilde sürdürülecektir. Çalışmalarımızda desteklerini esirgemeyen değerli vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Ücretsiz olan 156 Jandarma İmdat telefonu 24 saat vatandaşlarımızın hizmetindedir.” İfadelerine yer verildi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 17.3°