Öğretmenlerin can güvenliği yok
Manşet Haber 30.09.2012 13:00:50 0

Öğretmenlerin can güvenliği yok

Öğretmenlerin can güvenliği yok

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen 2 No’lu Şube Başkanı Kamil Köse, Yüreğir ilçesi Abdioğlu Mahallesi’ndeki Kazime Özler İlköğretim Okulu’nda görev yapan ana sınıfı öğretmeni S.Ç.’nin bir veli tarafından darp edildiğini belirterek, öğretmenin can güvenliğinden endişe ettiklerini söyledi.
Köse, Günaydın Adana Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, darp edilen öğretmen S.Ç.’nin psikolojisinin bozulması nedeniyle görevini yapamadığını ve psikiyatr desteği aldığını belirterek, tehdit edilen S.Ç’nin can güvenliğinin olmadığını bu nedenle başka bir okula nakledilmesi gerektiğini söyledi.
ÖĞRETMENİ OLMADIĞI ÖĞRENCİNİN ANNESİ DARP ETTİ
Kamil Köse gazetemize yaptığı açıklamada Abdioğlu Mahallesi’ndeki Kazime Özler İlköğretim Okulu’nda 26 Eylül Çarşamba günü Türk Eğitim Sen üyesi olan anasınıfı öğretmeni S.Ç.’nin 1.sınıfa giden bir öğrencinin annesi S.Y.’nin saldırısına uğradığını anlattı. Öğretmen S.Ç.’nin saldırıda yüzünden ve vücudunun farklı yerlerinden darp edildiğini ifade eden Köse, çevredekilerin haber vermesiyle okula gelen jandarma ekiplerinin saldırgan anne S.Y.’yi gözaltına aldığını aktardı.
CAN GÜVENLİĞİNDEN ENDİŞE EDİYORUZ
Köse, şöyle konuştu:“Darp edilen öğretmenimiz S.Ç. önce devlet hastanesinde tedavi edilirken, Adli Tıp Kurumu’ndan da darp raporu aldı. Saldırgan 2 gün gözaltında kaldı. Öğretmenimiz tehdit edildiği için şu an can güvenliğinden endişe duyuyor ve psikolojisi bozulduğu için de bu konuna profesyonel destek alıyor. Türk Eğitim Sen olarak biz de öğretmenimizin can güvenliğinden endişe ediyoruz ve öğretmenimizin başka bir okula nakledilmesini istiyoruz.”

BAŞKA BİR OKULA NAKLİNİ İSTİYORUZ
Eğitim her alanında ciddi sıkıntılar yaşandığını dile getiren Köse, eğitim çalışanlarına yönelik saldırıların had safhaya ulaştığını belirtti. Geçtiğimiz günlerde İzmir’de bir öğrencinin öğretmenini bıçaklayarak öldürdüğünü anımsatan Köse, bu durumun eğitim alanında gelinen noktayı özetlediğini ifade etti. Köse, “Bu tür olayların yaşanmaması için yetkililerin gereken önlemleri almasını istiyoruz. Darp edilen öğretmenimiz S.Ç.’nin başka bir okula naklinin yapılması bu noktada önem taşıyor. Türk Eğitim Sen olarak öğretmenimize her türlü desteği vereceğiz ve mücadelemizi sürdüreceği” diye konuştu.(GÜNAYDIN ADANA)


Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°