Okul bahçeleri spor alanına dönüştürüldü
Manşet Haber 1.11.2012 20:15:36 0

Okul bahçeleri spor alanına dönüştürüldü

Okul bahçeleri spor alanına dönüştürüldü

Adana(Ulus)-- Valilik koordinasyonunda Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen “Gelecek İçin Spor” sloganıyla başlatılan SODES Projesi kapsamındaki çalışmalarda yoğun göç alan mahallelerdeki 14 okulun bahçesinin iyileştirilerek spor tesislerine dönüştürüldüğü açıklandı.
Adana Valiliği koordinasyonunda, Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ve Adana Milli Eğitim Müdürlüğü ile Teknik Eğitim Vakfı Adana Şubesi’in proje ortağı olduğu Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) Projesi kapanış töreni Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleşti.
Adana Vali Vekili Fikret Deniz, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Vali Yardımcısı Halis Aslan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Nermin Akray, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları ile SODES Projesi kapsamında hizmet alan okulların yöneticileri ve öğrencilerinin katıldığı törende konuşan Adana Teknik Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Cevdet Kavuş ile Teknik Eğitim Vakfı Adana Şube Başkanı ve Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Şube Müdürü Sait Altıparmak, 9 aydır yürütülen proje ve çalışmalar hakkında bilgi verdiler.
“GENÇLER VE ÇOCUKLAR ÖNCELİĞİMİZ”.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz konuşmasına, çocukları sevdiklerini ve onlar için burada olduklarını ifade etti. Gençlerin ve çocukların kendilerinin önceliği olduğunu vurgulayan Zihni Aldırmaz, “Büyükşehir Belediyesi olarak SODES Projesi kapsamında 14 okulun spor ihtiyaçlarını giderdik. Voleybol ve basketbol sahaları açtık. Masa tenisi aldık. Proje dışında da bize gelen talepler doğrultusunda değişik mahallelerdeki 14 okulun bahçesini asfaltladık. Voleybol, basketbol sahaları açtık, masa tenisi hediye ettik. Bunlar yeter mi? Elbette yetmez. Bütün okullarımıza desteğimiz sürecek. Çünkü bizim geleceğimiz sizlersiniz” dedi.
Büyükşehir Belediyesi olarak hedeflerinin Adana’daki bütün okulları ve camileri engelsiz hale getirmek olduğunu da anlatan Zihni Aldırmaz, “Adana artık kabuğunu kırdı. Tüm kurumlar, bir aile gibi birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyoruz. Tüm sorunları biliyoruz. İnançla bu sorunların üzerine gidiyoruz. Bu inancımızı kaybetmediğimiz sürece birlikte çözemeyeceğimiz sorun yoktur” şeklinde konuştu.
Adana Vali Vekili Fikret Deniz de, okullara verdiği hizmetler nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve ekibine teşekkür etti. SODES Projesi kapsamında spor tesislerine kavuşan okulların seçimlerinin çok isabetli olduğunu anlatan Fikret Deniz, “Bu çalışmalarda Büyükşehir Belediye Başkanımızın iradesi esas olmuştur. Proje dışında 14 okulun daha bahçesini asfaltladı, spor tesisleri kazandırdı. Yani proje dışında okulların ihtiyaçlarını giderdi, gidermeye devam ediyor. Bu nedenle Sayın Başkanımızı ve ekibini yürekten kutluyor, kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

YAZARLAR

36.3° / 23.2°