Onatça, TÜRKONFED Başkanı
Manşet Haber 1.09.2012 20:42:18 0

Onatça, TÜRKONFED Başkanı

Onatça, TÜRKONFED Başkanı

Adana(Ulus)--Ülke sathına yaygınlığıyla Türk iş dünyasının en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nun (TÜRKONFED) başkanlık görevine Süleyman Onatça seçildi. Kendisine layık görülen yeni görevin gurur kaynağı olduğunu belirten Onatça, “Bütün çaba ve projelerimiz ekonomisi güçlü, iş insanı mutlu bir Türkiye için olacak” dedi.

TÜRKONFED Yönetim Kurulu, kendi içinde yaptığı bir seçimle yönetim kademesini yeniledi. Konfederasyonun yeni Yönetim Kurulu Başkanı, 1 Eylül 2012 tarihi itabariyle, Süleyman Onatça oldu. TÜRKONFED’in kurulduğu 2004 yılından bu yana yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevleri üstlenen Süleyman Onatça, layık görüldüğü görevin kendisi için gurur kaynağı olduğunu söyledi.

ÖNEMLİ BİR SORUMLULUK
10 binden fazla iş insanının sivil çatı kuruluşu TÜRKONFED’in yurt genelinde 16 federasyon ve 130 dernekle temsil edildiğini vurgulayan Onatça, konfederasyonun asıl gücünü tarafsızlık, bağımsızlık ve şeffaflık ilkelerinden aldığını söyledi. Böyle bir kuruluşun başkanı olmanın ağır bir sorumluluğu da beraberinde getirdiğini kaydeden Onatça, “Takım çalışmasına inanan biriyim. Yönetim kurulumuzda çok değerli arkadaşlarımız var. Federasyon yöneticilerimizden dernek başkanlarımıza yeni bir çalışma dönemine gireceğiz” diye konuştu.

ÇÖZÜMLER GELİŞTİRECEĞİZ
Görevi devraldığı Erdem Çenesiz başta olmak üzere kendisinden önceki başkanlar gibi özveriyle çalışarak TÜRKONFED’i daha ileri noktalara taşıyacaklarını söyleyen Süleyman Onatça, “Bütün çaba ve projelerimiz ekonomisi güçlü, kendine güvenen mutlu iş insanlarının yer alacağı bir Türkiye için olacak” dedi.
Onatça, her gün daha fazla önem kazanan sivil toplum kuruluşlarının görevlerinin büyüklüğüne inanan biri olarak, diğer kuruluşlarla da işbirliğine önem vereceklerini belirtti. Onatça, “İş dünyasının genel ve güncel sorunlarının başta hükümet yetkilileri ve bürokratlar olmak üzere ilgili kesimlere çözüm önerileriyle birlikte aktarılması görevini en iyi şekilde yerine getireceğiz” şeklinde konuştu.

YAZARLAR

36.3° / 23.2°