Onur Öymen’den seçim uyarısı
Manşet Haber 10.10.2012 13:31:10 0

Onur Öymen’den seçim uyarısı

Onur Öymen’den seçim uyarısı

Adana(Ulus)--CHP Eski Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, partisinin il binasında önemli uyarılar yaptı. CHP’lilerden yerel seçimlerde sandığa sahip çıkmaları isteğinde bulunan Öymen, “Her seçimde bir şeyler dönüyor. CHP’nin aldığı oy oranı gerçekleri yansıtmıyor. Gözümüzü dört açmalıyız” dedi. CHP İl Başkanı Orhan Sümer’se, Onur Öymen’i ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eski Genel Başkanı-Emekli Büyükelçi Onur Öymen, Çukurova Genç İşadamları Derneği’nin düzenlediği, “Ortadoğu’daki Son Gelişmeler ve Türkiye’ye Yansımaları” konulu toplantıya katılmak üzere geldiği Adana’da, CHP İl Başkanı Orhan Sümer, ilçe başkanları, kadın kolları yöneticileri, gençlik kolları üyeleri ve partililerle buluştu. CHP İl Binası’nda gerçekleşen toplantıda çarpıcı açıklamalar yapan Öymen, önümüzdeki yerel seçimlerin büyük önem taşıdığını belirterek, CHP’nin bir seçim daha kaybetme lüksü bulunmadığını söyledi.
SEÇİMLERDE BİR ŞEYLER DÖNÜYOR
Seçimlerin dürüst bir şekilde yapılmasını sağlamanın da en az seçimin kendisi kadar önemli olduğunu dile geçtiren Öymen, “2007’de seçmen sayısı 42 milyon 500 bin görünüyordu. Araştırmalarım sonucu o dönemde 18 yaşını geçmiş nüfusun 48 milyonu aşkın olduğu ortaya çıktı. Milyonların oyu nereye gitti? Bu gibi tespitler mutlaka şimdiden yapılmalı. Seçimlerin dürüst yapılmaması durumunda çalışmalarımız boşa gider. Ev ev, mahalle mahalle gezmek dürüstçe yapılmayan bir seçimde işe yaramaz” dedi.
CHP’nin son seçimlerde hak ettiğinden az oy aldığını kaydeden Öymen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunun nedeni iktidarın seçimlerin dürüstçe yapılmasına olanak tanımamasıdır. Gözümüzü dört açmamız gerek. Bizim partimiz, iktidar partisinin yarısı kadar oy almaz. Burada bir şeyler dönüyor. Bu konuya çok dikkat etmemiz gerek. Zor olacak ama sıkıntıyı aşacağız.”
İktidarın rejimi değiştirmek isteğine dikkat çeken Öymen, CHP’nin ipin ucunu bırakması durumunda Türkiye’nin hiç istenmeyen bir noktaya gideceğini, bunu engellemek için CHP’lere büyük görev düştüğünü açıkladı.

CHP İl Başkanı Orhan Sümer de, CHP’ye ve Türkiye’ye uzun yıllar hizmet etmiş bir partili büyüğü ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, Öymen’e ve toplantıya katılan partililere teşekkür etti.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°