Orman İşçisinin ailesine 20 bin lira
Manşet Haber 31.01.2013 14:28:25 0

Orman İşçisinin ailesine 20 bin lira

Orman İşçisinin ailesine 20 bin lira


ormanis_sendikaÖz Orman-İş Sendikası, kaza sigortası yaptırdığı vefat eden orman işçisi Mehmet Işık’ın ailesine 20 bin lira tazminat ödedi. Tazminat çekini veren Öz Orman-İş Genel Başkanı Settar Aslan, “Öleni geri getiremeyiz, ama geride kalan emanetlerine sahip çıkmalıyız.” dedi.

Öz Orman-İş Sendikası Adana Şube Başkanlığı yeni binasının hizmete açılması nedeniyle düzenlenen törende konuşan Sendika Genel Başkanı Settar Aslan, iş ve trafik kazalarının önlenemediğini, her yıl binlerce insanın iş ve trafik kazalarına kurban gittiğini ifade ederek, “Daha güvenli bir yaşama ve çalışma ortamı oluşturmak için, elbette devletimizin, işverenlerimizin ve bizlerin yapması gereken çok şey bulunmaktadır. Alınacak çok sayıda önleyici tedbire ilave olarak, işçilerimizin trafik ve iş kazalarına karşı eğitilmeleri de önem taşımaktadır. Öz Orman-İş sendikası olarak, geride kalan 2 yıl içerisinde, binlerce üyemize ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ konulu eğitim seminerleri verdik.” dedi.

Settar Aslan, her türlü tedbire rağmen meydana gelen kazalardan sonra da yapılması gerekenler olduğunu belirterek, “Vefat eden bir üyemizi geri getirmek mümkün değildir. Fakat, üyemizin geride bıraktığı emanetlerine sahip çıkmak bizlerin elindedir. Öz Orman-İş Sendikası olarak bu amaçla, 28 bini aşkın üyemizin tamamını, Grup Ferdi Kaza Sigortası ile sigortaladık. Bu uygulamamız 2 yıldır devam ediyor. Tüm üyelerimizin sigorta primlerinin tamamını sendikamızın kasasından karşıladık. Bizim bir düsturumuz var; ‘Üyemizin gülen yüzü, ağlayan gözü olmalıyız’.Bu söz; Öz Orman-İş’in insana ve üyelerine bakışını en güzel şekilde özetlemiştir.” şeklinde konuştu.

 

orman_iscisine20binÖz Orman-İş Sendikası Adana Şube Başkanlığının yeni binası, Genel Başkan Settar Aslan ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sıtkı Polat tarafından hizmete açıldı.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

40.4° / 25.6°