Ortalaması ne kadar?
Manşet Haber 23.10.2012 10:20:30 0

Ortalaması ne kadar?

Ortalaması ne kadar?


CİSED Onursal Başkanı Dr. Cem Keçe, penisin boyunun değil işlevinin önemli olduğunu söyledi.
Penis boyu tabusunun, 'erkek', 'erkeklik' ve 'güçlü adam' kavramlarıyla özdeşleştirildiğine dikkat çeken CİSED Onursal Başkanı Dr. Keçe, penis boyunun günümüzde iyi eğitim almış kişiler arasında bile güç ve otoritenin göstergesi olarak kabul edildiğini ifade etti.
Dr. Cem Keçe, şöyle konuştu:
“Penis boyu erkek cinselliğiyle özdeşleşmiş, cinsel hazzın garantisi olarak algılanmış ve erkeklik gücünün, hatta doğrudan gücün kendisinin sembolü haline gelmiştir. Aslında bu işin bir standardı yoktur. Çünkü çeşitli ırklara ve farklı iklimlerde yaşayan insanlara göre penis boyları farklılık gösterir. Penis Latincede kuyruk anlamına gelmektedir. Penis kemiksiz erkeklik organıdır. Renk ve biçimi değişik olabilir. Sağa veya sola hafif eğrilikler gösterebilir. Penis boyu gerçekten önemlidir ama sağlıklı bir cinsel yaşam için tek başına yeterli değildir. Kadında döllenmenin olabilmesi için erkeğin spermlerinin kadın vajinasının arkasına ulaşabilmesi gerekmektedir. Bunun için ise 10 cm ve üzerinde bir penis boyu gerekmektedir. Ama unutulmaması gereken şudur: ' Cinsellikte penisin boyundan çok işlevi önemlidir.' Yüzyıllardan beri penis boyu ile erkeklik gücü arasında bir bağlantı kurulmuştur. Böylece erkeğin penisi ne kadar büyükse yatakta da o kadar iyi olacağı düşünülmüştür. Oysaki penis boyu cinsel ilişkide çok da önemli değildir. Çünkü kadının asıl zevk kaynağı vajinanın 1/3'lük kısmı ve klitorisidir. Yani kadının vajinasının girişindeki 3-4 cm'lik bölümünde cinsel uyarım noktaları oldukça fazla iken, vajinanın diğer bölgelerinde bu kadar yoğunlukta değildir. Hatta ünlü G noktasının da bu bölgede olduğu söylenmektedir. İster penis-vajina birlikteliği olsun isterse mastürbasyon, kadın için önemli uyarım ve boşalım noktası klitoristir. Yani vajina içerisine giren penisin uyarması ve dıştan gelen uyarmalar birleşerek kadının klitorisinde birleşir ve boşalma meydana gelir. Bundan dolayı kadın için penisin boyu önemli değildir. Kadının duyularına, bedenine yapılacak doğru dokunuşlar onun hazzını artırıcı etkenlerdir. Tüm bunlardan dolayı penis boyu asla doğrudan kadını tatmin eden bir unsur olmamıştır.'

ORTALAMA PENİS BOYU 14 CM!
Penis boyu takıntısının kökeni hakkında açıklamalarda bulunan CİSED Genel Başkanı Doç. Dr. Cebrail Kısa ise şöyle konuştu:
'Dinsel inanışa göre; Havva ile Âdem incir yaprakları ile örtünmüşlerdir. Erkek kadının önündeki incir yaprağını kaldırarak kadını seyirlik bir objeye dönüştürürken; penisi görme ve gösterme ayrıcalığını da tekeline alarak bir tabunun doğmasına yol açmıştır. Eski Yunan mitolojisine göre ise; Priapos tanrısal bir yaratıktır ve Zeus'un Afrodit'ten olma oğludur. Kısa ve çarpık bir bedeninin yanı sıra, neredeyse boyuna yakın ve yukarıya doğru kalkık duran kocaman bir penisi vardır. Efsaneye göre Afrodit ve Zeus bu çirkin bebeği kimselere göstermemek için kırlara terk eder. Bağları, bahçeleri koruyan ve bereketi simgeleyen Priapos'u çobanlar bulup büyütür ve büyük penisine tapınır olurlar. Doğumda ortalama 2,5 cm kadar olan gerilmiş penis boyu ergenlik öncesi dönemde 5-6 cm'ye kadar ulaşır. Ergenlikle beraber hemen hemen her erkek organının boyutu hakkında ciddi kuşkular, bunalımlar yaşar. Ergenlikte penis boyu yaklaşık iki kat artar ve ortalama 8-10 cm'ye kadar ulaşır. Ereksiyonda bu değer yaklaşık iki katına çıkar ve ortalama 14 cm olur. Bununla birlikte penisin büyüklüğü kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Erekte penis boyu ortalama 14 cm olmakla beraber 10-18 cm arası penisler normal boyutlarda kabul edilebilir. Ülkemizde penis boyu ortalama 14 cm'dir.' dedi.
BÜYÜK PENİS KADINA ACI VERİYOR
Penisin yapı olarak tehditkâr algılanabileceğine dikkat çeken CİSED Genel Başkan Yardımcısı Uz. Dr. Yasemin Yıldız da açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
'Bir kadın vajinasını açar ama bir erkek penisini çıkartır. Açmak ve çıkartmak çok farklı kavramlardır. Çünkü çıkarılan penis başka bir yere, genellikle de vajinaya girme potansiyelini içinde barındırır ve bu nedenle de tehditkârdır. Pornografik yayınlarla da pekiştirilen bu cinsel mit, kadınların tatmin olabilmesinin ancak büyük bir penis ile mümkün olabileceği önyargısına neden olmaktadır. Pek çok erkek, kendi cinsel organının boyutlarını etraftan duyduğu abartılı tanımlamalarla karşılaştırarak yetersizlik hissi ve endişe duyabilir. Bir erkeğin penisinin küçük olması onun cinsel anlamda yetersiz olduğu anlamına gelmez. Aksine büyük penis çoğu kez kadınlara acı verir.' dedi.
ANORMAL OLMAK VE KORKUTMAK İSTEMİYORLAR!
Kamuoyunun gündeminde olan 'Penisini silah sandılar!' haberinin çok ses getirdiğine değinen CİSED Genel Sekreteri Psikolog Serap Güngör; 'ABD'nin San Francisco kentinde yaşayan dünyanın en büyük penisli adamı Jonah Falcon (42) geçtiğimiz günlerde kentin havaalanında durdurulup silah taşıdığı iddiasıyla aranmıştı. Polisin penisini silah sanmasının kendisini güldürdüğünü belirten Falcon, erekte olmamış haliyle 22 santimetre olan penisi ile rekorlar kitabına girmişti. Erekte olduğu zaman boyutun 35 santimetre olduğunu söyleyen Falcon, bisiklet şortu giydiği için havalimanında yanlış anlaşıldığını söylemişti. En az küçük penisli erkekler kadar anormal büyüklükte penisi olan erkeler de hem cinsel hayatlarında hem de iç dünyalarında sorun yaşıyorlar. Birisinde yetersizlik ve eksiklik duygusu ön plandayken diğerinde ise anormal olma ve korkutma ön planda oluyor.' dedi.
ANORMAL BÜYÜKLÜKTE PENİSİ OLAN ERKEKLERİN DRAMI…
Anormal büyüklükte penisli erkeklerin, seks yaparken zorlandıklarına değinen CİSED Yönetim Kurulu Üyesi Psikolog Kemal Özcan;şöyle konuştu:
'Anormal büyüklükte penisli erkekler sosyal ortamlarda kendilerini kısıtlamak zorunda kalıyorlar. Yani büyük penisin derdi de büyük oluyor. Nasıl mı?
-Giyim ve kuşamlarına dikkat etmeleri gerekir.
-Balet gibi her mesleği yapamazlar.
-Umuma açık tuvaletlerde ve hamamlarda rahat edemezler.
-Anal seks yaşayamazlar.
-Birlikte oldukları kadınları korkuturlar ve seksten soğuturlar.
-Penis kanlanarak sertleştiği için hem sertleşmede hem de sertliği devam ettirme sorun yaşarlar. Bu nedenle sık seks yapamazlar ve performansları sorunlu olabilir. Hatta bazı vakalarda penislerini kaldırmaya çalışırken bayılma gibi sorunların ortaya çıktığı rapor edilmiştir.
-Seks yaparken birçok pozisyonda birlikte oldukları kadınlara hasar verdiklerinden, canlarını acıttıklarından veya onları zorladıklarından dolayı her pozisyonda seks yapamazlar ve pozisyon zenginlikleri yoktur.
-Stresli ve gergin olduklarından ve partnerleri de rahat olmadıkları için erken boşalabilirler.'

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°