Özcengiz görevine başladı
Manşet Haber 13.03.2013 15:45:48 0

Özcengiz görevine başladı

Özcengiz görevine başladı

Adana(Ulus)--Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı’na Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretİm Üyesi Prof. Dr. Dilek Özcengiz atandı. Özcengiz,  görevini Prof. Dr. Behnan Alper’den devraldı.

dilek_ozcengiz3 yıl  süreyle Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı görevini yürüten  Prof. Dr. Behnan Alper, Prof. Dr. Dilek Özcengiz’in , fakültenin kabul edilebilirlik özelliğini ve ismini ulusal düzeyden uluslar arası düzeye taşıyacak gayret ve özveri içerisinde olacağına inandığını, görevini gönül rahatlığıyla ve büyük başarı dilekleriyle devretmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Tıp Fakültesinin yeni Dekanı Prof.Dr. Dilek Özcengiz, akredite olmuş bir kurumun başında dekan olarak görev yapmanın çok önemli, çok değerli olduğunu, elinden gelen en iyi hizmeti sunmaya büyük gayret göstereceğini söyledi.

ÖZCENGİZ KİMDİR?
Prof. Dr. Dilek Özcengiz, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 1985’de, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini 1991’te tamamladı. 1996’da Doçent, 2005’de Profesör oldu. 1993-1994 arasında İngiltere’de Great Ormond Street Children Hospital ve St. Thomas Hastanesi’nde, 6 ay süreyle çalışmalar yaptı. 2006-2011 yılları arasında ÇÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü yaptı. Psikolojik Danışma ve Rehberlik uzmanı da olan Özcengiz, pediatrik anestezi ve yoğun bakım alanlarında çalışmaktadır. 2006 yılında atandığı Anesteziyoloji ve Reanimasyon ABD bağlı Yoğun Bakım Bilimdalı Başkanlığını da yürütmektedir.

 

 

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°