Özgümüş Kabzımalları dinledi
Manşet Haber 17.09.2012 16:02:15 0

Özgümüş Kabzımalları dinledi

Özgümüş Kabzımalları dinledi

Adana(Ulus)--Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Ümit Özgümüş, Kabzımallar Esnaf Odası’nı ziyaret ederek sorunlarını dinledi.
Özgümüş, Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri İlker Mengü, Necmi Özcanlı ve Necmettin Atay ile birlikte Kabzımallar Esnaf Odası Başkan Vekili Zafer Hallaçoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüştü.
Yapılan görüşmede, Adana’da tek yasal toptancı halinin Vedat Dalokay Hal Kompleksi olduğunu belirten Başkan vekili Zafer Halloçoğlu, kentin çeşitli yerlerinde kayıt dışı faaliyet gösteren hallerin yol açtığı vergi kaybının ürkütücü boyutlara ulaştığını söyledi. Ayrıca bu durumun Vedat Dalokay Hal Kompleksi’nde kayıtlı çalışan esnaf için haksız rekabete neden olduğunu söyleyen Hallaçoğlu, “Belediyeler yasaları uygulayıp, denetim görevlerini yerine getirmelidirler.” dedi.

Hal esnafının tamamen haklı olduğunu söyleyen Özgümüş,” Aynı sorun başka sektörlerde de yaşanmakta. Konunun daha kısa yoldan çözülebilmesi ve esnafın mağduriyetinin giderilebilmesi için Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri arkadaşlarımla birlikte geldik. Onlar yerel boyuttaki sorunları çözecekler ve biz takipçisi olacağız.
Ayrıca, hal esnafımızı mağdur eden tapularına şerh koyulması gibi yasal yanlışlık ve boşlukların düzeltilmesi Meclis’in işi, Meclis açılır açılmaz bu konuda yasa değişikliği teklifimizi vererek, bu mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışacağız.” dedi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

37.6° / 24.9°