Özgümüş’ten işadamları ziyareti
Manşet Haber 27.12.2012 10:06:45 0

Özgümüş’ten işadamları ziyareti

Özgümüş’ten işadamları ziyareti

umit_organizeAdana(Ulus)-- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Ümit Özgümüş, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB)’ni ziyaret ederek, yönetim ve denetim kurulu üyeleriyle görüştü.

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütçü ve beraberindeki heyetle görüşen Özgümüş, AOSB’deki son gelişmeler ve yeni yatırımlar hakkında bilgi aldı.

Toplantıda Adana ve Türkiye ekonomisi, sanayisi hakkında görüşlerini bildiren Özgümüş, özellikle 5084 sayılı Teşvik Yasası nedeniyle Adana sanayisinin önemli yaralar aldığını söyledi. Özgümüş şöyle devam etti:

“Uygulanan yanlış ekonomi, para ve kur politikaları ile sanayici üzerindeki üretim maliyetleri yetmezmiş gibi verilen bölgesel teşvikler de ilimizin sanayisine çok büyük darbe vurmuştur. Ancak bütün bunlara rağmen, Adana sanayileşmiş altyapısı ve yerleşmiş pazarından dolayı ayakta kalmayı başarıyor. ” dedi.

AOSB’deki yeni yatırımlar ve son gelişmeler hakkında Özgümüş’e bilgi veren Başkan Bekir Sütçü, AOSB’nin yerli ve yabancı yatırımcılar için cazibe merkezi haline geldiğini söyledi. Hindistanlı Aditya Birla Group’un AOSB’de kuracağı viskon elyaf tesisinde yaklaşık 550 kişinin istihdam edileceğini söyleyen Sütçü, “Daha önce ‘Organize Tarım Bölgesi’ olarak düşünülen alanın da Organize Sanayi Bölgesi’ne dahil edilmesiyle, alanımız daha da genişledi ve arsa taleplerini daha rahat karşılayabiliyoruz.” dedi.

Özgümüş toplantının sonunda AOSB yetkililerine “Diyaloğumuzu ve bilgi akışımızı daha çok geliştirelim, üyesi olduğum ‘TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’ ağırlıklı olarak işadamlarından oluştuğundan, Türkiye ekonomisi, sanayisi ve organize sanayi bölgeleri için yararlı olacak yasaları uyum içerisinde ve rahat bir şekilde çıkartabiliyoruz. Bu nedenle sizin de çıkacak yasalarla ilgili görüş ve önerileriniz çok önemli.” dedi.

 

YAZARLAR

36.3° / 23.2°