Öztürk’ten kentsel dönüşüm bilgilendirmesi
Manşet Haber 28.09.2012 11:28:01 0

Öztürk’ten kentsel dönüşüm bilgilendirmesi

Öztürk’ten kentsel dönüşüm bilgilendirmesi

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, mesleki kuruluşlar ve sivil toplum örgütlerine yönelik ‘kentsel dönüşüm’ bilgilendirme toplantılarını sürdürüyor.
Başkan Öztürk, kısa adı As Platform olan Adana Sivil Toplum Platformu üyelerine Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmasını anlattı. Başkanlığını Mahmut Eraslan’ın yaptığı ve pek çok mesleki ve gönüllü STK’yı çatısı altında toplayan As Platform lokalinde gerçekleştirilen sunumu sinevizyon eşliğinde yaptı.
Genelde Türkiye’nin özelde Adana’nın deprem geçmişi hakkında bilgiler veren ve şehrin geçmişi uzun yıllara dayanan çarpık ve düzensiz yapılaşmasından kaynaklanan problemlerini dile getiren Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, “Ya depreme dayanıklı konutlardan oluşan planlı yeni şehirler üreteceğiz ya da muhtemel ilk depremde yıkılabilecek, sokaklarına ne çöp araçlarının ne itfaiyenin girebildiği çıkmaz sokaklarla dolu mezar evlerde yaşamaya devam edeceğiz” dedi.
Öztürk, “Bölgemizin bu ilk kentsel dönüşüm çalışmasının geldiği noktayı gören diğer mahalle sakinleri de her fırsatta kendi bölgelerinde de benzer dönüşüm çalışmanın yapılmasını bizlerden talep ediyorlar” diye konuştu.
TÖRENE DAVET
Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, bölgesindeki en büyük ve Adana’nın tarihindeki ilk olma özelliği taşıyan kentsel dönüşüm ve yenileme konusunda mesleki kuruluşlar ve STK’ları bilgilendirme taleplerinin geldiğini ve bu yöndeki toplantılara devam edeceğini açıkladı. Başkan Prof. Dr. Öztürk bu arada 3 Ekim Çarşamba günü saat 10’da İsmetpaşa–Barış Mahallesi Kıyıboyu üzerindeki temel atma törenine tüm Adanalıları davet etti.

YAZARLAR

36.3° / 23.2°