PARTİ KİMLİĞİ YERİNE HERKESİN BAŞKANI
Manşet Haber 3.11.2018 09:22:28 0

PARTİ KİMLİĞİ YERİNE HERKESİN BAŞKANI

PARTİ KİMLİĞİ YERİNE HERKESİN BAŞKANI

CHP yerel yönetim adaylarını nasıl hangi kriterlere göre açıklayacak? Büyükşehirlerde adayların CHP Genel Merkezi tarafından açıklanacağı ilan edildi. İl ve ilçe belediyelerinin hangi yöntemle saptanacağı ise bilinmiyor.
CUMHURİYET Gazetesi’nin haberine göre, CHP 'de; yerel seçimlerde İstanbul ve Ankara’nın yanı sıra Antalya, Mersin, Adana, Denizli, Uşak, Balıkesir ve Bursa’ya yönelik farklı stratejiler belirleniyor. Kazanma hedefi konulan iller için öncelikli olarak tespit edilecek adayların siyasi parti kimliği yerine, herkesin belediye başkanı olabileceği ‘beldenin ittifakı’ formülüne uygun bir isim olması amaçlanıyor.
CHP kulislerinde konuşulanlara göre, CHP kazanma hedefi koyduğu Ankara ve İstanbul’da ilçe belediyeleri içerisinde rotasyon formülü konuşuluyor. Buna göre İstanbul’da başarılı bazı ilçe belediye başkanlarının başka ilçelerden aday gösterilebileceği dile getiriliyor. Böylece mevcut CHP ’li belediye başkanlarının başarı hikâyesiyle aday olacağı ilçede CHP’nin büyükşehir oyunu da artırabileceği değerlendiriliyor.
(http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1129974/CHP_de_rotasyon_taktigi.html)Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°