Ramazanoğlu Konağı nikah törenine sahne oldu
Manşet Haber 27.11.2012 18:30:52 0

Ramazanoğlu Konağı nikah törenine sahne oldu

Ramazanoğlu Konağı nikah törenine sahne oldu

Adana’nın en eski tarihi mekanlarından biri olan Ramazanoğlu beyliği döneminden intikal eden, dizi filmlere de mekanını açan ve halen “Çukurova Üniversitesi Ramazanoğlu Konağı Kültür Merkezi” adıyla hizmet veren konak, sıra dışı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.


Adana Güreş İhtisas Kulübü Başkanı emekli Müsteşar Orhan Ramazanoğlu ve Özden Ramazanoğlu çiftinin oğulları Hasan Seyhan Ramazanoğlu, yine Adana’nın tanınmış ailelerinden Sami-Durdane çiftinin kızları Hatice Öylü’nün nikahı bu tarihi mekanda kıyıldı. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın kıydığı nikahta damadın şahitliğini Vali Hüseyin Avni Coş, gelinin şahitliğini ise İlhan İşgörgü yaptı.

Nikah töreninde Çukurova Üniversitesi Rektörü Mustafa Kibar, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, İlahiyat Fakültesi Dekanı Ali Osman Ateş, eski milletvekili Abdullah Çalışkan, İl Müftüsü Arif Gökçe, eski müftü Mehmet Barış, Almanya eski Fahri Konsolosu Teyfik Kısacık, Finlandiya Fahri Konsolosu Nuri Sabuncu ile çok seçkin davetli topluluğu hazır bulundu.

Nikahı kıyan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, genç çifte mutluluklar diledi ve “Kırk yıl hatırı vardır” diyerek bir paket kahve ve fincan takımı hediye etti. Vali Coş ise, genç çifte ömür boyu mutluluklar dilerken, bu tür kutsal etkinliklerin böylesi tarihi mekanlarda gerçekleştirilmesinin önemli ve mutluluk verici olduğunu söyledi. Nikah töreninin ardından Seyhan-Hatice çiftinin düğünleri Hekimevi’nde gerçekleştirildi.


Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°