Resim öğretmeninden taciz iddiası
Manşet Haber 26.09.2012 15:10:45 0

Resim öğretmeninden taciz iddiası

Resim öğretmeninden taciz iddiası

Adana'da 14 yaşındaki kız öğrencisi G.B.'ye resim yapmada yardımcı olmak bahanesiyle sınıfta cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen resim öğretmeni İ.S.'nin (44) yargılanmasına başlandı. Tutuksuz öğretmen İ.S., ödevlerini yapmayan kız öğrencinin iftirasına uğradığını iddia ederken, kız öğrenci ise, 'Öğretmenim belime sarılıp zorla beni dudaklarımdan öptü' dedi.

Seyhan ilçesindeki bir ilköğretim okulunda resim öğretmenliği yapan İ.S., geçen mart ayında ilköğretim 8. sınıf öğrencisi G.B.'ye yaptığı resmi tamamlaması için sınıftan dışarı çıkmamasını istedi. G.B.'nin yanındaki 2 erkek arkadaşı da kalmak istedi.Öğretmen İ.S. erkek öğrencileri dışarı çıkarttı. Erkek öğrencilerden V.B. bu durumdan şüphelenip kapının üst kısmındaki pencereden içeriyi gözetlemeye başladı. İddiaya göre, öğretmen İ.S.'nin, kız öğrencinin yanına gelip ağzını kapattıktan sonra elini eteğinin altına sokup, dudaklarından öptüğünü gördü. Kız öğrenciye de, 'Beni şikayet etme yoksa öğretmenlik hayatım biter. Sen de rezil olursun' dediğini duydu.

ÖĞRETMEN: 'İFTİRA ATIYORLAR'
Erkek öğrenci rehber öğretmenine giderek, gördüklerini anlattı. Kız öğrenci G.B.'nin de anlatılanları doğrulaması üzerine durum okul idaresine iletilip polise bildirildi. Ahlak Büro ekiplerince yakalanıp mahkemece tutuklanan ve ara kararla tahliye edilen öğretmen İ.S.'nin yargılanmasına Adana 11. Asliye Ceza Mahkemesi'nde başlandı. Öğretmen İ.S. suçlamayı kabul etmeyip, ödevini yapmayan öğrencilerin iftirasına uğradığını söyledi. İ.S., 'Ödev vermenin son günüydü. Vermeyenlerin sınıfta kalacağını söyledim. G.B. ve tanıklar ödevi teslim etmemişti. Mağdure teslim edeceği resmin hatalı olması nedeniyle benden yardım istedi. Diğer öğrenciler ders zili çaldığından dışarı çıkmıştı. Kapı açıktı. Öğrenciler girip çıkıyordu. İddia kesinlikle yalan. G.B. bana iftirada bulunmuş, tanık arkadaşları da ona destek vermiştir' diyerek kendini savundu.

'DUDAĞIMDAN ZORLA ÖPTÜ'
G.B. ise pedagog gözetiminde verdiği ifadesinde ödevini zamanında teslim etmediğinin doğru olduğunu, ancak öğretmenine iftira atmadığını söyledi. G.B., 'Ders zili çalmıştı. Erkek arkadaşlarım M.Y. ile V.B. beni bekliyordu. Öğretmen kolumdan tutup, benim kalmamı, onların dışarı çıkmasını istedi. Kapıyı kapattı. Perdeler kapalıydı. Resim yapmama yardım amacı ile arkamdan yaklaşıp, bir şey söyledikten sonra belime sarıldı. Sonra dudaklarımdan öpmek istedi. Kendisini ittim, bağırdım, ama öptü. Olayı arkadaşlarım görmüş. İftira atmıyorum' diyerek öğretmenin cezalandırılmasını istedi.

'PENCEREDEN GÖRDÜM'
Resim öğretmeni İ.S.'nin kız arkadaşlarına cinsel istismarda bulunmasını gördüğü iddia edilen öğrencilerden V.B., 'Kapının üzerinden öğretmen ve G.B.'nin öpüştüklerini gördüm. Gördüklerimi arkadaşım M.Y.'ye anlattım. Çok kötü olduk. G.B. sınıftan çıktığında gayet mutlu görünüyordu. Kendisine sorduğumda titreyip, korktu ve zorla olduğunu söyledi' dedi. M.Y. ise arkadaşının anlattıklarını doğruladı. Hakim, tanıkların dinlenmesi ve eksiklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

37.6° / 24.9°