Ressamlar Müze istedi
Manşet Haber 3.11.2012 15:31:01 0

Ressamlar Müze istedi

Ressamlar Müze istedi

Adana(Ulus)--Rekreasyon Derneği’nce düzenlenen ve 31 ressamın eserinin bulunduğu “Rekreasyon Sergisi” açıldı. Vali Vekili Fikret Deniz ile Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın da katıldığı sergi 14 Kasım Cuma gününe kadar gezilebilecek.

Kurtuluş Mahallesi’ndeki AÇS Sanat Galerisi’nde düzenlenen sergi öncesi konuşan Rekreasyon Derneği Başkanı Seramikçi-Ressam Güngör D. Arıbal, serginin açılışına gösterdikleri ilgiden dolayı Deniz, Aldırmaz ve Adanalı sanatseverlere teşekkür etti.

İlk ve ortaokulu Adana’da okuduğunu, liseyi Mersin’de bitirdikten sonra İstanbul’a yerleştiğini söyleyen Arıbal, “Adana’da yapılan güzellikleri gördüm. Sinema Müzesi’ni, Atatürk Müzesi’ne ziyaret ettim. Ressamı bu kadar çok olan bir ilde ‘neden Resim Müzesi yok’ anlamadım. Bir teklifte bulunuyorum. Sayın Başkanımız resim müzesi açacağına söz versin, bende çok tanınmış 100 ressamın çok değerli eserleri var. Hepsini müzeye bağışlayacağım” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırma da, “Size söz veriyorum. Tepebağ’da tarihi bir binayı kamulaştırıp, restore ettireceğiz. Ve ‘Resim Müzesi’ olarak sizlerin emrine vereceğiz’ dedi.

YAZARLAR

36.3° / 23.2°