Sağlık fuarında sağlık paneli
Manşet Haber 25.09.2012 14:31:04 0

Sağlık fuarında sağlık paneli

Sağlık fuarında sağlık paneli

“Çukurova Tıp- Sağlık Kurumları & Turizm Fuarı”, 27- 30 Eylül tarihleri arasında, Adana’da açılacak. Sektördeki son yeniliklerin, tıp dünyasındaki gelişmelerin tartışılacağı paneller düzenlenecek.
ÇUKUROVA TIP 2012, tıp ve medikal sektörünün ulusal ve uluslararası pazarlarında hizmet veren profesyonellerini üçüncü kez bir araya getirecek. İleri teknolojik ürünlere, tıp sektöründe kullanılan cihaz, malzeme, laboratuar ve hastane donanımlarına yönelik firmalara ev sahipliği yapacak fuar, sektördeki değişimi ve gelişimi yakından takip etmek isteyen ilgilileri, akademisyenleri aynı çatı altında buluşturulacak.

SAĞLIK TURİMİ ANLATILACAK
25 ülkeden 250 firma ve firma temsilcisinin katılımıyla hazırlanan ve konusunda bölgenin en zengin içeriğine sahip tek organizasyonu olan Çukurova Tıp Fuarı'na, yurtiçi ve yurtdışından 15 bin profesyonel ziyaretçinin katılması hedefleniyor. İlginin yoğun olacağının tahmin edildiği fuar boyunca paneller düzenlenecek. Adana Sağlık Turizmi Derneği (ASTD), TÜYAP, TÜDER ve ÇUKTOP işbirliğiyle düzenlenen paneller serisine 27 Eylül’de, TÜYAP Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Adana Sağlık Turizmi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çelik, TÜDER Başkanı Mustafa Daşçı, Adana Sanayi Odası Başkanı Sadi Sürenkök, ATO Başkanı Ali Gizer, Çukurova Kalkınma Ajansı Başkanı Zekeriya Şarbak, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un yapacağı açılış konuşmalarıyla start verilecek. Aynı gün saat 14’te “Yatırım, Üretim Ve Kamu Destekleri”, saat 16’da “Yerli Üretimin İç Ve Uluslararası Pazar Payının Geliştirilmesi” ve “Dental Turizm, Pazarlar Ve Adana Potansiyeli” konulu paneller düzenlenecek.

28 Eylül Cuma günü ise, moderatörlüğünü ASTD Başkanı Hüseyin Çelik’in yapacağı panelde Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürü İbrahim Uslu “Sağlık Turizminde Yeni Teşvikler” hakkında bilgi verip soruları yanıtlayacak. 29 Eylül Cumartesi günü “Irak Pazarı Ve Sağlık Turizmi”, “Adana Yemekleri Ve Gastronomi”; 30 Eylül Pazar günü ise, tüm gün sağlık kuruluşlarının tanıtım paneline yer verilecek.

FUARLAR FIRSAT
Adana Sağlık Turizmi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çelik, sağlık Turizmi sektörünün, adından söz edilmeye başlandığı andan bu güne kadar, gerek hükümet politikalarında, gerekse özel sektör çabalarında haklı yerini aldığını bildirdi. Çelik, günümüzde pek çok ülkede, yaşam alanlarındaki tıbbi teknoloji eksikliği, teşhis ve tedavi masraflarının yüksekliği ve bekleme sürelerinin uzunluğu gibi nedenlerle hastaların başka bölgelere gitme ihtiyacı duymasının, sağlık turizmini dünyada hızla yükselen bir trend haline getirdiğini bildirdi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°