Şampiyon Konakoğluspor
YAŞAM 14.08.2012 20:24:28 0

Şampiyon Konakoğluspor

Şampiyon Konakoğluspor


Adana(Ulus)--Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Ceyhan Şubesi’nin gazeteci Bekir Kara anısına düzenlediği futbol turnuvasının şampiyonu Konakoğluspor oldu.

Bekir Kara Futbol Turnuvası final maçında Konakoğluspor ile Metrospor arasında zevkli ve çekişmeli geçen maç 0-0 berabere bitti. Konakoğluspor, güçlü rakibi Metrospor’u penaltılarda 4–1 yenerek turnuvanın şampiyonu oldu.

Aynı gün oynanan diğer karşılaşmada ise turnuvanın en centilmen takımı seçilen ASGD Spor da Çiflikhatspor’u 6-1 mağlup etti.

Şampiyon Konakoğluspor’un kupasını takım kaptanına Hamdili Belde Belediye Başkanı Sıtkı Övet ve ASGD Genel Başkan Yardımcısı Basri Baş birlikte verdi. Turnuvanın ikincisi olan Metrospor’un kupasını ise Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir ve merhum Bekir Kara’nın ağabeyi Kasım Kara birlikte takdim ettiler.

ASGD Spor’un centilmenlik kupasını da takım kaptanına ASGD Genel Başkan yardımcısı Basri Baş ve Çiftlikhat Köyü Muhtarı Mustafa Dönmez birlikte verdi.

Turnuvada iz bırakan 15 sporcuya ise madalyaları takıldı. Bu arada merhum Bekir Kara’nın ağabeyi Kasım Kara yaptığı konuşmada, ”Turnuvaya katkı sağlayan ve kardeşimi ölümsüzleştirerek, saygıyla anan herkese teşekkür ederim’’ derken, duygulandı ve daha fazla konuşamadı.

Şampiyonluk karşılaşması Hamdili Belde Belediye Başkanı Sıtkı Övet, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erdal Yılmaz, Ceyhan Kent Konseyi Başkanı Alemdar Öztürk, ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, ASGD Genel Başkan Yardımcısı Basri Baş, Kent TV Haber ve Program Sorumlusu Ali Boz, CHP İlçe Başkanı İlyas Kurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kızılay Derneği Ceyhan Şube Başkanı Ömer Faruk Yüksek, Çiftlikhat Köyü Muhtarı Mustafa Dönmez, Merhum Bekir Kara’nın ağabeyi Kasım Kara, Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Korkmaz, Ceyhan Engelliler Derneği Başkanı Ali Efe ile çok sayıda kurumun müdürleri, muhtarlarla sporseverler izledi.

Ödül töreninde bir konuşma yapan ASGD Ceyhan Şube Başkanı Şahin Özer, “Bu yıl birincisini organize ettiğimiz mini futbol turnuvamız Ceyhan’da örnek olacaktır. Amacımız; 19 Kasım 1995 yılında elim bir Trafik kazası sonucu genç yaşta kaybettiğimiz gazeteci arkadaşımız ve ASGD eski Şube Başkanı Merhum Bekir Kara’yı anmaktır. Adana ASGD Şubesi ile ÇGC’nin 13 yıldır birlikte düzenlediği futbol turnuvasını Ceyhan da örnek almak, Mahalle, köy, beldeler ile basın arasındaki birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmektir. Her yıl geleneksel olarak yapmayı planladığımız turnuvamıza büyük destek veren ÇGC Başkanımız sayın Cafer Esendemir’e, ASGD Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Şube Başkanımız Basri Baş’a, Adana ve Ceyhan basınına, Ceyhan’a böyle güzel çim saha kazandıran yılların sporcusu ve spor adamı Nurettin Örlün hocama ve Muhtar Mustafa Dönmez’e teşekkür ederim” dedi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 17.3°