Sanayi Odası TSK sergisinde
EKONOMİ 8.10.2012 15:21:09 0

Sanayi Odası TSK sergisinde

Sanayi Odası TSK sergisinde

Adana (Ulus)--Sanayi Odası üyeleri, Gaziantep’te düzenlenen Türk Silahlı Kuvvetleri 4. Malzeme Yerlileştirme Sergisi’ne katılarak, askeri malzemeleri inceledi, ikili iş görüşmelerinde bulundu.
ADASO Başkan Yardımcısı Hüseyin Sayar’ın başkanlığında, ADASO Yönetim Kurulu Üyesi Mahir Alev’in de aralarında bulunduğu 25 kişilik Adana Sanayi Odası Heyeti, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde kurulan sergiye katıldı. ADASO Heyeti, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından alımı yapılan ve büyük bölümü yurtdışından ithal edilen 3 bin 500 kalem askeri malzeme ve yedek parçaları inceledi ve görevlilerden bilgi aldı.
Sergi inceleme gezisinin yararlı geçtiğini, ticari işbirliği ve ortak çalışmalar konusunda önemli adımlar atıldığını belirten ADASO Başkan Yardımcısı Hüseyin Sayar, son yıllarda Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından teknoloji ve teknolojinin geliştirilmesi konusunda yurtdışından ithal edilen araç-gereçlerin yerli üreticilerden sağlanması politikası yürütüldüğünü, Adana sanayisi olarak bu konuda yapılabilecek çalışmaların araştırıldığını ifade etti.
Sayar, “Savunma sanayi alanında, matara kılıfından, askerin üniformasına, çorabına, kasaturadan, el bombası ile bazı küçük obüs topuna kadar, makine, yedek parça, plastik, tekstil sektörüne kadar birçok konuda üretim yapabilme imkanı bulunuyor” dedi.
TSK 4. Malzeme Yerlileştirme Sergisi’nde, Kara, Deniz, ve Hava Kuvvetleri, Jandarma Genel ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarının talaşlı imalat, dövme ve döküm gibi yöntemlerle üretilen malzemeler, bağlantı elemanları, lastik-plastik, tekstil, elektronik ve kimyasal malzemeler ve filtreler gibi farklı ürün gruplarına ait yaklaşık 3 bin 500 malzeme ziyaretçilerin izlenimine sunuluyor.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 17.3°