Sarıçam deresine köprü
Manşet Haber 18.11.2012 12:38:28 0

Sarıçam deresine köprü

Sarıçam deresine köprü

Adana(Ulus)--Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Sarıçam Deresi üzerinde yapımı süren araç köprüsü inşaatlarındaki çalışmaları denetledi.

Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Sadi Sürenkök ile birlikte öncelikle Özgür Mahallesi’nde Sarıçam Deresi üzerinde yapımı son aşamaya gelen araç köprüsü inşaatında incelemelerde bulunan Zihni Aldırmaz, Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Müdürü Hüseyin Dündar’dan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Yapımı bitme aşamasındaki44 metreuzunluğunda30 metregenişliğindeki köprünün tamamlanmasıyla Kozan Yolu ile D-400 Karayolu’nun birbirine bağlanacağını ve bölgede trafik akışının rahatlayacağını belirten Zihni Aldırmaz, “Köprü hizmete açıldığında vatandaşlarımız karşıya geçmek için zaman ve enerji harcamak zorunda kalmayacak, ulaşım kolaylaşacak” dedi.

Zihni Aldırmaz, Sadi Sürenkök ile birlikte daha sonra Çamlıbel Mahallesi ile Kiremithane Mahallesi’ni birbirine bağlayacak köprü inşaatını denetledi.46 metreuzunluğundaki köprünün25 metregenişliğinde olacağını anlatan Zihni Aldırmaz, her iki köprünün de 20 güne kadar tamamlanıp hizmete açılmasının planlandığını belirtti.

Zihni Aldırmaz, köprü inşaatı denetlemeleri sırasında vatandaşlarla da görüştü ve sorunlarını dinledi.

Trafiği rahatlatmak için ‘Akıllı Dokunuş Projesi’ kapsamında yeni bulvarlar açan, kavşaklarda düzenlemeler yapan Adana Büyükşehir Belediyesi’nin, son 2 yılda DSİ sulama kanalı ve Sarıçam Deresi üzerine yaptığı araç köprüsü sayısı 21’e yükseldi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

40.4° / 25.6°