Şehitler aileleriyle buluştular
Manşet Haber 31.10.2012 14:13:40 0

Şehitler aileleriyle buluştular

Şehitler aileleriyle buluştular

Adana(Ulus)-- Vali Hüseyin Avni Coş, 6’ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, şehit aileleri, gaziler ve sivil toplum kuruluş temsilcileri, Atatürk Kültür Dayanışma Vakfı’nın (AKDEV) öncülüğünde ‘Cumhuriyet Bayramı’ etkinlikleri kapsamında Şehit Aileleri Derneği Lokali’nde düzenlenen yemekte bir araya geldi.
Etkinliğin açılışında konuşan AKDEV Genel Başkanı Gül Karyaldız, “Burada, benim kahraman Mehmedime kurşun sıkan hainleri kucaklayanlara inat, şehit analarıyla kucaklaşmaya geldik. Adana’dan ‘Kucaklaşma öyle değil böyle olur’ demeye geldik. Sütünü yiğit askerlerimize, gazilerimize ve şehitlerimize veren analara, gecenin ayazında ‘Önce Vatan’ diyerek, sınırlarımızda düşmana korku salan Mehmetçiklerimize helal olsun demeye geldik” dedi.
Adana Şehit Aileleri Derneği Başkanı Emine Kunt ile Adana Taşköprü Lions Kulübü Başkanı Halit Tırtay’ın konuşmalarından sonra konuklara hitabeden Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Şehit ailelerimize, gazilerimize saygılarımı arz ediyorum. Aile olarak artık bu lokale sığmıyoruz. Biraz büyütmemiz lazım. Çünkü duyarlı insanlar, duyarlı dostlarımız çoğaldı. İnşallah şehitlerimiz artmaz. Bu birlikteliğimiz artar” dedi.
6’ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı da, “Şehit ailelerimize ve kahraman gazilerimize kavuşmamıza vesile olan bu etkinliği düzenleyen herkese şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, konuşmasında eli kanlı terör örgütünün hiçbir zaman hain emellerine ulaşmayacağını vurguladı. Güvenlik güçlerinin terörle mücadeleyi kararlı şekilde sürdürdüğünü ifade eden Vali Coş, “Devletimiz, milletimiz, hukuk devleti olmanın sorumluluğu içerisinde terörle mücadeleyi yürütmeye devam edecektir” dedi.
Daha sonra Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, 6’ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’a şehit ailelerine verdikleri destek için plaketler takdim edildi.
Akşam yemeğinin ardından Cumhuriyet’in 89'uncu kuruluş yıldönümü nedeniyle yaptırılan ay-yıldızlı yaş pasta Vali Coş ve protokol üyeleri tarafından kesildi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 17.3°