Seyhan, baştan aşağı yenilenecek
Manşet Haber 2.04.2013 13:17:58 0

Seyhan, baştan aşağı yenilenecek

Seyhan, baştan aşağı yenilenecek

Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Soner Anafarta, CHP'nin sivil toplum örgütlerine ve derneklere büyük önem verdiğini belirtti.

soner_gantepSoner Anafarta, Gaziantep ve Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Halil Saka, 2. Başkan Ökkeş Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Tekin, Mehmet Akalın, Mehmet Aslan ve Osman Kaplan'ı dernek binasında ziyaret etti.
Anafarta, 'Bilinçli projelerle Seyhan'ı baştan aşağı yenileyeceğiz. 5 Ocak Meydanı'ndan Taşköprü'ye kadar olan tarihi alanı turizme kazandıracağız. Seyhan'da tarihi ve doğal güzellikleri gün yüzüne çıkaracağız. Seyhan'ı emin ellere teslim edin' dedi.
Seyhan'da işsizlikten kıvranan gençlerin yürek burktuğunu ifade eden Anafarta,  kentsel dönüşümde de büyük sorun yaşandığını söyledi. İlçede işsizliğin had safhaya ulaştığını, yardımca muhtaç birçok ailenin olduğunu ifade eden Anafarta, 'Avrupa Birliği ve uluslararası boyutlarda hibe fonlarıyla Seyhan'a önemli projeler kazandıracağız. Sosyal belediyecilik esasına dayanarak işsiz gençlerimize iş olanağı sunmak birinci hedefimiz olacak. Yardıma muhtaç aileler için hazırladığımız Seyhan kart projesi kapsamında aileler belediyeden aldıkları belli limitteki kartla istediği gibi ve istediği yerden harcama yapacak. Bir elin verdiğini diğer el görmeyecek' diye konuştu.
Adana'nın bir genci olarak Seyhan'ın geleceğinin ipotek altına alınmasına izin vermeyeceğini, vatandaşlardan da bu yönde destek beklediğini söyleyen Anafarta, Seyhan'da ikamet eden vatandaşların gelenek ve göreneklerini de göz önüne alarak yeni çalışmalar yürüteceklerini vurguladı.
ANAFARTA GÜVEN VERDİ
Dernek Başkanı Halil Saka ise inandıkları doğrular çerçevesine girecek adaylara destek vereceklerini belirtti. Soner Anafarta'nın güven veren bir yapısı olduğuna işaret eden Saka, Türkiye'nin her bölgesinde gençlere ve genç girişimcilere daha çok destek verilmesinden yana olduklarını söyledi. Saka, parti ayrımı gözetmeksizin siyasilerin gençlerin önünü açma konusunda daha cesur davranmaları çağrısında bulundu.

 

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°