Seyhan’da kentsel dönüşüm başladı
Manşet Haber 3.10.2012 14:40:31 0

Seyhan’da kentsel dönüşüm başladı

Seyhan’da kentsel dönüşüm başladı

Adana(Ulus)--Seyhan Belediyesi tarafından başlatılan,Adana’da ilk kez gerçekleştirilen ‘kentsel dönüşüm ve yenileme’ projesinin temeli Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, TOKİ Başkan Yardımcısı Orhan Yüce, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz ile çok sayıda davetlinin katıldığı görkemli bir törenle atıldı.
Barış–İsmetpaşa Mahallesi Kıyıboyu üzerindeki alanda gerçekleştirilen törenle Kıyıkent Evleri’nin Birinci Etap Birinci Kısmı’nda yer alan Bin 398 konutun temeli atıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kentsel dönüşüm çalışmasının belediyeler için temizlik hizmeti ile yol yapımından bile daha önemli ve öncelikli olması gerektiğini söyledi.
Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleri doğrultusunda üç yıl önce başlatılan kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmasında temel atma aşamasına gelinmesinde emek veren tüm mesai arkadaşlarına ve törene katılan hurdacı davetlilere bu önemli etkinlikte kendilerini yalnız bırakmadığı için teşekkür etti.
Seyhan Belediyesi’nin üç ayrı bölgede 210 hektar alan üzerinde toplamda 15 bin yeni konut yapılmasını içeren projenin birinci etap birinci kısmında bin 398 konutun temeli atıldı. 7 Mayıs 2012’de gerçekleştirilen ihalenin ardından müteahhit firmaya 3 Temmuz’da yer teslimi yapıldı. Belediye Başkanı Azim Öztürk ihale şartnamesine göre Haziran 2014 itibariyle 700 günde teslim edilmesi gereken konutların Eylül 2013’de teslim edileceği yönünde müteahhit firmadan söz aldığını açıkladı.

RAKAMLARLA KIYIKENT EVLERİ
Seyhan Belediyesi Kıyıkent Evleri’nin birinci etap birinci kısım Bin 398 konut inşaatında; 400 işçi çalışacak. İnşa edilecek konutlarda 15 bin ton demir, 120 bin metreküp beton kullanılacak. Temmuz 2012’den başlamak üzere konutların 23 ayda tamamlanması planlanıyor.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°