ŞİŞE CAM FABRİKASINDA TOPLU SÖZLEŞME
Manşet Haber 12.05.2023 21:16:52 0

ŞİŞE CAM FABRİKASINDA TOPLU SÖZLEŞME

ŞİŞE CAM FABRİKASINDA TOPLU SÖZLEŞME


Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları’nda sürdürülen toplu iş sözleşmenin anlaşmayla 557 çalışan adına sözleşmenin imzalandığı açıklandı.

Petrol İş Sendikası ile Şişecam Kimyasallar Mersin Soda Krom Fabrikaları ve Tuz İşletmesi işyerleri için 30 Aralık 2022 tarihinden bu yana yürüttüğü Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinin 11.05.2023 tarihinde anlaşmayla sonuçlandığı bildirildi.

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.’den  yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Diyaloğa dayalı uzlaşı ile tamamlanan görüşmeler sonucunda sözleşmenin tüm maddelerinde mutabık kalınarak, 01.01.2023 tarihinden itibaren geçerli olacak 20’nci Dönem TİS bağıtlanmıştır. TİS, Şişecam’ın Adana ve Mersin’de faaliyet gösteren 3 üretim tesisini ve 557 çalışanını kapsamaktadır. 

Global başarısının her bir çalışanının ortaya koyduğu emeklerin ve azmin toplam çıktısı olduğuna inanan Şişecam, tüm coğrafyalarda operasyonlarını insanı önceliklendiren kültürüyle yönetmekte, kapsayıcı bir kalkınma yaklaşımı benimsemektedir. Çalışanları Şişecam’ı ileriye taşırken, Şişecam da onları ve koşullarını geliştirecek adımları her dönemde olduğu gibi tereddütsüz atmaktadır. Şişecam’ın Türkiye’de 4, globalde 11 olmak üzere, 14 ülkede toplam 15 farklı işçi sendikası ile sürdürdüğü endüstriyel ilişkiler faaliyetlerinin temelinde de bu anlayış bulunmaktadır. 

88 yıllık köklü geçmişi, üretimi, istihdamı ve ihracatı ile ülkemizin en güçlü global temsilcilerinden biri ve dünyanın önde gelen cam ve kimyasallar üreticilerinden olan Şişecam bugün ve gelecekte tüm çalışanları ile birlikte değer üretmeye devam edecektir. 

20’nci Kimyasallar Grup Toplu İş Sözleşmesi’nin başta çalışanlarımız olmak üzere tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını dileriz.  “YAZARLAR

36.3° / 23.2°