SODES projesi iş sahibi yaptı
Manşet Haber 25.12.2012 01:06:48 0

SODES projesi iş sahibi yaptı

SODES projesi iş sahibi yaptı

Darendeliler Kültür Sağlık ve Eğitim Vakfı'nın, SODES desteğiyle gerçekleştirdiği 'Ben de iş istiyorum' projesi ile 51 kişi meslek, 22 kişi de iş sahibi oldu.

Projenin kapanış töreninde konuşan Vali Yardımcısı Fikret Deniz, iş dünyasının yeterli sayıda teknik eleman bulamamaktan yakındığını belirterek, 'DASEV'e teşekkür ediyoruz. Hem bu eksikliğin giderilmesine hem de işsizlik sorununa çözüm ürettiler. Diğer vakıf ve STK'lara örnek bir davranış sergilediler' dedi.

DASEV Başkanı Nazım Turgut ise, bölgenin ihtiyaç duyduğu doğalgaz tesisatçılığı ve kaynakçılığı alanında gerçekleştirilen eğitim programına katılan kursiyerlerden, 51'inin sertifika almaya hak kazandığını, 22'sinin de işe yerleştirildiğini belirterek, projeye destek verenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları verildi.

Düzenlenen törene Vali Yardımcısı Fikret Deniz ve DASEV Başkanı Turgut'un yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Sanayi Odası Başkanı Sadi Sürenkök, Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan, DASEV üyeleri ve kursiyerler katıldı.deniz_sodes

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

40.4° / 25.6°