Soner Anafarta, Seyhan
Manşet Haber 1.10.2012 14:07:35 0

Soner Anafarta, Seyhan'a talip

Soner Anafarta, Seyhan'a talip

Adana(Ulus)--Cumhuriyet Halk Partisi'nin son genel seçimlerdeki Milletvekili Adayı Soner Anafarta, Seyhan Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
CHP İl Başkanı Orhan Sümer'le görüşen Anafarta, Seyhan'ın geri kalmışlığına sosyal demokrat bir anlayışın son verebileceğini söyledi. Aday adaylığı ile ilgili çeşitli ziyaretler gerçekleştireceğini ve fikir alışverişinde bulunacağını kaydeden Anafarta, 11 Ekim Perşembe günü saat 11.00’da CHP İl Başkanlığı'nda projeleri eşliğinde partililerle birlikte önemli bir toplantı düzenleyeceğini vurguladı.
Çoğulcu, toplumcu ve insan odaklı bir belediye yönetiminin Seyhan'ı çağdaş bir kent konumuna getireceğini ifade eden Anafarta, 'Gençliğimizi, dinamikliğimizi ve vizyonumuzu kullanacağız. Eski Adana diye tabir edilen güney mahallelerimizin hizmet alamadığına üzülerek tanık oluyoruz. Adana'da doğup büyüyen biri olarak Seyhan'ın modernize edilerek iç ve dış turizme açılabileceğini biliyorum. Örneğin Pizza kulesini tüm dünya tanıyor ancak Büyük Saat'i Adanalı'dan başka kimse bilmiyor. Seyhan ilçesini projelerimizle güzelleştireceğiz' dedi.
CHP İl Başkanı Orhan Sümer ise CHP'nin yerel yönetimlerden güçlü bir yapıyla çıkacağına inandığını söyledi. CHP'nin tüm teşkilatlarıyla yerel seçimlere odaklandığını belirten Sümer, 'Tüm ilçelerimizi iki kez ziyaret ettik. Mahallelerde ciddi çalışmalar yapıyoruz. Sürekli halkın içinde oluyoruz. Vatandaşla iç içe olmak zorundayız ve ancak bu yolla başarılı olabiliriz' diye konuştu.
Ziyarette CHP Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş ve İl Yönetim Kurulu üyeleri de yer aldı.

SONER ANAFARTA KİMDİR?
Soner Anafarta, 5 Haziran 1980 tarihinde Adana’da doğdu, ilk ve orta eğitimini Adana’da bitiren Anafarta, liseyi Ö.Çukurova Bilfen Lisesi’nde tamamladı. Üniversite döneminde de Adana’dan ayrılmayan Anafarta, ingilizce olarak öğretim gördüğü Çağ Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden dört yılda başarıyla mezun oldu. Üniversiteden mezun olduktan sonra Advantage Finanz programıyla Marketing (Satış ve Pazarlama) üzerine iki yıl eğitim için Almanya-Berlin’e gitti. Ayrıca Berlin’de bu dönemde Hartnack Schule’de almanca dil eğitimini de aldı. Advantage Finaz’da eğitimini devam ettirirken Almanya’nın en köklü firmalarından Yello Strom’da staj yaptı. Eğitimini Almanya’nın en iyi notu olan 1,0 ortalama ile bitirdi. Almanya’da kaldığı süre boyunca Avrupa siyaseti, ekonomisi, sanayisi, eğitimi konularını bilinçli olarak izleme fırsatını yakaladı. Askerlik için ülkesine dönen Anafarta, Ankara da askerliğini tamamladı. 2004 yılında ortaklı bir firmaya Yönetici-Ortak olarak girdi. Çalıştığı Sektörde ( PR-Reklam-Propaganda-Organizasyon ve Bilişim) ortaklarıyla beraber patentli 3 buluşu bulunan ve bu buluşları hayata geçirmiş olan Anafarta’nın çalışma hayatı başarıyla devam etmektedir. Evli ve bir çocuk sahibi olan Anafarta soyadından da aldığı sorumlulukla Mustafa Kemal Atatürk’ten öncelikle gençlere miras kalan Cumhuriyet Halk partisi çatısı altında siyaset yapan Soner Anafarta, CHP 24. Dönem Adana Milletvekili Adayı oldu.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°