Sosyal Girişimcilikte Aktif Kadınlar
Manşet Haber 11.10.2012 10:42:58 0

Sosyal Girişimcilikte Aktif Kadınlar

Sosyal Girişimcilikte Aktif Kadınlar

Adana(Ulus)--Akdeniz Kadın Kültür ve İşletme Kooperatifleri Birliği Başkanı Melek Kurt, Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı'na yaptıkları “Sosyal Girişimcilik Sayesinde Aktif Kadınlar” konulu projelerinin kabul edilerek uygulanmaya başlandığını açıkladı.

Melek Kurt, Türkiye’deki ilk ve tek kadın kooperatifleri Birliği olduklarını belirterek, kurulduğundan bu yana önemli projeler gerçekleştirdiklerini kaydetti. Kooperatifler Birliği Başkanı Kurt, , daha önce kadının statüsünü yükseltme ve geliştirme projesini başarıyla tamamlayarak 16-35 yaş arası 16 kadını meslek sahibi yaparak iş yaşamı ile buluşturduklarını ifade etti, “Sosyal Girişimcilik Sayesinde Aktif Kadınlar Projesi” ile ilgi şu bilgileri verdi:
“Akdeniz Kadın Kültür ve İşletme Kooperatifleri Birliği olarak Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı'na sunduğumuz ‘Sosyal Girişimcilik Sayesinde Aktif Kadınlar’ konulu projemiz kabul edildi ve projenin uygulanmasına başlandı.
2014 yılına kadar sürecek Proje, yoksulluk ve sosyal dışlanma ile yüz yüze olan, işsiz, genç, yaşlı gibi dezavantajlı kadınların aktif vatandaş olması için eğitim çalışmaları yapılaması amaçlanıyor.
Proje çalışması ile farklı ülkelerden uzmanlar ve kurumlar bir araya gelerek sosyal girişimcilik ve kadının desteklenmesi konularında paylaşımlarda bulunulacak.
Proje paydaşları arasında girişimci kadınlara yeni ufuklar açılmasına yardımcı olunacak bilgi-beceri transferleri ve danışmanlık kurumu geliştirilmiş olacak.
Akdeniz Kadın Kooperatifleri Birliğinden bir grup üyemiz 21 Ekim tarihinde Almanya'da yapılacak eğitim toplantılarına katılacak.”
Melek Kurt, Akdeniz Kadın Kültür ve İşletme Kooperatifleri Birliği’nin 17 Ekim tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak Dünya Kooperatifler yılı dolayısıyla açıklanacak kooperatifler stratejik planı toplantısına da davet edildiğini sözlerine ekledi.


Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 17.3°