SOYLU 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİNDE
Manşet Haber 8.11.2018 17:24:51 0

SOYLU 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİNDE

SOYLU 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİNDE

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünü ziyaret ederek Müdürlükçe gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekili Abdullah Doğru, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Yusuf Ziyaddin Cavlak, Vali Yardımcısı Murat Süzen, Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Fatma Güldemet Sarı, AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni’nin de katıldığı inceleme gezisinde Bakan Soylu; Müdürlüğe gelen çağrılar, asılsız ihbarlar ve geri dönüş yapılarak vatandaşlara verilen acil hizmetler hakkında bilgiler aldı.
Bakan Soylu burada yaptığı açıklamada asılsız ihbarların fazlalığına dikkat çekerek bu durumun Türkiye ve dünyada en büyük problemlerden biri olduğunu dile getirdi. 112 asılsız çağrı oranının yüzde 60'lar civarında olduğunu aktaran Bakan Soylu, ‘’Bu, burada bulunan, buradan istifade edecek vatandaşlara yapılabilecek en büyük kötülüktür.' ifadesini kullandı.
112 Acil Çağrı Merkezleri projesi ve yazılımının dünyada ödüller aldığını vurgulayan Bakan Soylu, 'Bu ayın sonuna kadar ülkemiz genelinde 112 Acil Çağrı Merkezlerinin 44-45 tanesini daha bitireceğiz. İçişleri Bakanı olduğumda sayı 16 idi. Şu anda 77’sini planladık. Önümüzdeki yılın sonu itibarıyla 81 vilayette 112 Acil Çağrı Sistemi'nin tamamını bitirmiş olacağız.' dedi.

Acil durumlarda güvenlik hizmetlerinin etkin biçimde yürütülmesinde koordinasyon sağlanması amacıyla kurulan GAMER hakkında da bilgiler alan Bakan Soylu, yaptığı incelemelerin ardından Adana’dan ayrıldı.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 17.3°