SÖZLÜ’DEN 29 EKİM MESAJI
Manşet Haber 27.10.2018 19:08:04 0

SÖZLÜ’DEN 29 EKİM MESAJI

SÖZLÜ’DEN 29 EKİM MESAJI

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.
Sözlü’nün mesajı şöyle:
“Silinmeye, sindirilmeye, küçük bir coğrafyaya sıkıştırılmaya çalışılan Türk Milleti’nin bağımsız ve hür yaşama arzusuyla, her türlü yokluk ve zorluğa rağmen büyük bir inanç ve iman gücüyle elde ettiği kutlu zaferin güçlü bir devlet ve Cumhuriyet yönetimi ile taçlandırılışının üzerinden 95 yıl geçmiş bulunmaktadır.
Türk milletinin bizatihi kendi hakkında alacağı kararlara ve yapacağı tercihlere hiçbir unsurun müdahil olamayacağı Cumhuriyetle temellenmiş ve şekillenmiştir.
Ülkemizin zorlu, sancılı bir süreçten geçtiği bu günlerde, destansı bir kurtuluş mücadelesiyle, topraklarımızda gözü olanlara karşı gösterilen tereddütsüz bir milli direniş sonucunda kurulan Cumhuriyetimizin ve kazanımlarının değeri daha iyi idrak edilmektedir.
Zaferlerle ve ay yıldızlı al bayrağımız uğruna ödediğimiz bedellerle dolu olan şerefli mazimiz apaçık göstermektedir ki sonucu ne olursa olsun Türk Milleti bağımsızlığı, vatan toprağı söz konusu olduğunda geri durmamış, taviz vermemiş, tereddüt göstermemiştir.
Unutulmamalıdır ki 95 yıl önce ayağa kalkan milli şuur bugün de uyanık, milli bilinç bugün de diridir ve ihanetin, varlığına yönelecek her türlü tehditin karşısındadır.
Cumhuriyetimizi, tıpkı kuruluş felsefesinde olduğu gibi, tam bağımsız, güçlü ve demokrasi içinde bir dünya devleti olarak yaşatmak için bugün hepimize, İmparatorluk’tan Cumhuriyet’e giden süreci anlamak gibi büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Devletimizin bekası, milletimizin geleceğinin inşasında bu süreç, önemli ve göz ardı edilemez bir rehberdir.
Milletimizi bölme, kutuplaştırma gibi ham hayalleri olan, gündelik siyasi hırslarla söylemlerde bulunanlara rağmen Cumhuriyet yaşayacak, demokrasi kökleşerek Cumhuriyet’i beslemeye devam edecektir.
Cumhuriyet’in kazanımları ile seçilmiş bir belediye başkanı olarak Cumhuriyet’i kıymetlendirecek eserleri kente kazandırmayı hem şehrimize, hem de bizlere bu toprakları vatan yapan ecdadımıza karşı büyük bir sorumluluk olarak görmekteyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Türk Milleti’nin Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.
Türksüz bir Dünya hedefleyen küresel güçlerin emellerini, gösterdiği yönetim, üstün muhakeme gücü ve stratejik hamleleri ile son bulduran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kurucu kahramanlarımızı saygı ve minnetle yad ediyorum.”

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°