Sürenkök ADASO’ya aday
Manşet Haber 22.01.2013 17:41:39 0

Sürenkök ADASO’ya aday

Sürenkök ADASO’ya aday

Adana Sanayi Odası’nda seçimler 14 Şubat Perşembe Günü gerçekleştirilecek. Yönetim Kurulu Başkanı Sadi Sürenkök, yeniden aday olduğunu açıkladı.

ADASO Başkanı Sadi Sürenkök, oda hizmet binasında 14 Şubat’ta yapılacak seçim sonucu meslek komiteleri ve meclis üyelerinin,  21 Şubat’ta ise meclis asil üyeleri tarafından yönetim kurulu ve disiplin kurulu üyeleri ile birlik genel kurul delegelerinin seçileceğini bildirdi.

sadiasoAdana Sanayi Odası’nda 22 olan meslek grubu sayısının NACE kodlaması sonrasında 23’e yükseldiğini ifade eden Sürenkök, Odaların demokratik bir yapıya sahip olduğunu ve seçimlerin demokratik ortamda gerçekleştiğini belirtti.

Sürenkök,  ''TOBB Yasasağı gereğince aşamalı olarak yapılan seçimler sonucu, önce meslek komiteleri ve meclis üyeleri,  sonrasında ise Meclis’te başkan ve yönetim kurulu üyeleri seçilir. Seçim şemamızda aşağıdan yukarıya doğru gelen, aşağıdakilerin üst yönetimi belirlediği, ancak yukarıdakilerin aşağıdakilere etkisinin olmadığı çok demokratik bir yapıya sahibiz” dedi.

ADASO Yönetim Kurulu Başkanı Sadi Sürenkök, seçimlerin huzur, güven, dostluk ortamında geçeceğini, her zaman olduğu gibi demokratik rekabet, hak ve adalet içerisinde olgun biçimde tamamlanacağını söyledi.

Sürenkök, “Adana Sanayi Odası’nın 47. yılında sanayicilerimiz, ilk sanayileşen iller arasında yer alan ve köklü sanayi kültürüne sahip olan Adana sanayisi tarihine ve geleneğine yakışır olgunlukla ve özgür iradeleri ile önümüzdeki dönem yöneticilerini belirleyecek” diye konuştu.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 17.3°