Suriye gazisi gazeteciye ziyaret
Manşet Haber 4.01.2013 00:20:25 0

Suriye gazisi gazeteciye ziyaret

Suriye gazisi gazeteciye ziyaret

Vali Hüseyin Avni Coş, Suriye'nin Halep kentindeki çatışmalarda ayağına kurşun isabet etmesi sonucu yaralanan ve Adana'da tedavi altına alınan Libya asıllı Reuters Habersuriye_gazeteci Ajansı kameramanı Aimer Mohammed M. El Sahli'yi ziyaret etti.

Sahli'yi tedavi gördüğü Acıbadem Adana Hastanesi'nde ziyaret eden Vali Coş, gazeteciye geçmiş olsun dileklerini iletti. Vali Coş, Suriye'de olanları dünya kamuoyunun gazeteciler sayesinde öğrendiğini belirterek, 'Kendisine acil şifalar diliyorum. Burası kendi evi, kendi memleketi, ne lazımsa biz hertürlü yardıma hazırız' dedi.

Vali Coş Adana’daki çeşitli hastanelerde günde ortalama 60-80 Suriyeli hastanın tedavi edildiğini belirterek, şöyle devam etti:

'Bunların büyük bir kısmı orada oluşan güvenlik sıkıntıları ve iç çatışmalar nedeniyle meydana gelen olaylarda yaralanıyor. Suriyelilerin hepsinin tedavisini uzman ekiplerimiz en iyi şekilde yapıyor ve devletimiz de bu konuya özel önem gösteriyor. İnsani yardım konusunda da Türkiye Cumhuriyeti komşu ülkede yaralanan vatandaşlara karşı hakikaten takdire şayan bir hizmet ifa ediyor ve bunu da tüm dünya kamuoyu görüp, takdir ediyor'  dedi.

Sahli de Suriye'ye gönüllü olarak gittiğini belirterek, 'Kimse beni mecbur etmedi. Orada görev yaptığım için çok mutluyum. İyileşince yeniden dönmeyi istiyorum' dedi.

Ortopedi ve travmatoloji uzmanı Prof. Dr. Erhan Serin de Sahli'nin ateşli silah yaralanmasına bağlı olarak sağ uyluk kemiğinde kırıklar bulunduğunu belirterek, dün Uzman Doktor Özhan Sürer ile gazetecinin ameliyatını gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Hastanın tedavisinin sürdüğünü kaydeden Serin, 'Bugün ayağa kaldırmayı, 3-4 gün içinde de taburcu etmeyi planlıyoruz' diye konuştu.

Hastanede tedavi gören Suriyeli diğer yaralıları da ziyaret eden Vali Coş'a, il Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile Acıbadem Adana Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bülent Soyupak eşlik etti.

YAZARLAR

19.5° / 8.9°